Göz Kapağı Estetiği Nedir?

göz kapağı estetiği

Göz Kapağı Estetiği Nedir? 

Tıp dilinde Blefaroblasti olarak bilinen göz kapağı estetiği, yüzün en hassas yeri olan göz kapaklarında ki kırışıklık problemi için kullanılan bir estetik operasyondur. Göz kapaklarımız çevreden gelen zararlardan çok fazla etkilenmektedir. Oldukça hassas yapıya sahip olan göz kapağımız, kırışıklık oluşması durumunda ciltte yaşlılık görünümüne sebebiyet vermektedir. Kırışıklığın yanı sıra doğuştan sarkık görüntüsü olan göz kapakları içinde estetik operasyona başvuran hastalar bulunmaktadır. Estetik operasyonların dışında bu tür sebepler yaşayanlar için de uygulanan başarılı bir operasyondur.  

Göz Kapağı Estetiği ile Başarılmak İstenen Nedir? 

göz kapağı estetiği

Göz kapağı sarkıkları ve göz altı torbalarının giderilmesi için uygulanan göz kapağı estetiği, göz kapağında ki derinin daha gergin ve genç görünmesini sağlayarak cildi yeniler. Özellikle akşam saatlerinde yaşanan göz yorgunluğunun da sebebi olan bu sarkıklık göz kapağı estetiği ile giderilmektedir. Estetik operasyon sonucu daha keskin bakışlar yakalanır ve istenilen göz görüntüsüne ulaşılır. Göz kapağı estetiği tüm bunların yanı sıra yorgun görünümden şikayetçi olan hastalara da istenilen diri görüntüyü vaat etmektedir. 

Göz Kapağı Estetiği Ameliyat Süreci 

Göz kapağı estetiği basit bir işlemdir. Fakat ameliyat sürecine girmeden genel sağlık durumunuz kontrol edilir. Göz tansiyonu, gözlük kullanımı, lens ve göz kuruluğu gibi durumlar mutlaka değerlendirilir. Ameliyata karar verilmeden önce doktorunuz göz ile ilgili titiz bir araştırma yapar ve devamında geçmişe yönelik sorular sorar. Geçirmiş olduğunuz ameliyatlar ve kullanmakta olduğunuz ilaçlar değerlendirilir ve ameliyat aşamasına geçilirken tüm sağlık sorunlarınıza hâkim olunur. Ameliyat sürecinde hasta ve doktor kendi aralarında bir değerlendirme yapar. Lokal ve genel anestezi uygulanarak yapılabilen göz kapağı estetiği işlemine başlanır. 20 dakika gibi bir sürede göz kapağı estetiği uygulanır fakat işlem farklı operasyonlar uygulanacaksa (üst ve alt göz kapakları birlikte) 1 saat de sürebilmektedir.  

0 Reviews

Write a Review

Derya

Read Previous

Tatil Başkenti BODRUM

Read Next

İşkolik Bir Yönetici İle Nasıl Çalışılır?

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?