Hyaluoronik Asit Dolgusu ile Dudak Kalınlaştırma

Dudak büyütme işleminde hyaluronik asit dolgu maddesi kullanılır.

Dudak büyütme işleminde hyaluronik asit maddesi kullanılır.

Hyaluoronik  asit cildin genç görünmesini sağlar ve kırışıklık problemini en aza indirir. Su tutma özelliği bulunan bu madde birçok nemlendirici içerisinde de kullanılmaktadır. Kolojen miktarının azalması cildin elastik yapısını kaybetmesini sağlar ve bu madde ile cilde gereken kolejen miktarı salgılanır ve cilt genç bir görünüme kavuşur.  

İnce dudak görünümünde rahatsız olan kadınlar genelde dudaklarının daha dolgun ve çekici gözükmesini isterler. Bu madde ile dudaklar daha dolgun hale gelir ve çekici dudak görüntüsü yakalanır. Dudakların dolgun görünmesini isteyenler bu ihtiyaçlarını dudak kalemleri ve rujlar ile karşılamaya çalışırlar ancak bu kalıcı bir çözüm getirmez. Daha kalıcı çözüm arayan için dudak dolgusu idealdir. 

Dudak Dolgusu Uygulaması 

Hyluoronik asit ile uygulanan dudak dolgusu hamile, emziren anneler ve ağır cilt problemi yaşayan kişilere uygulanması önerilmemektedir. Madde uygulanmadan önce dudak yapısı incelenir ve titizlikle kontrol edilir. Dudakların kenar kısmının tamamen belli olması uygulamanın başarılı sonuç vermesi için gerekli bir detaydır. Dudakların kenar kısmı tespit edildikten sonra etkin madde uygulanmaya başlanır. Dudak dolgusu iççin işlem sona erdiğinde hassas bir bölge olmasından dolayı hafif bir morluk kalabilmektedir. Yaklaşık 10 gün süre içerisinde bu durum geçmektedir.  

Dudak Dolgusunun Kalıcılığı Ne kadardır? 

Dolgu işleminden sonra dudaklara düzenli masaj yaparak doğal bir görüntü yakalayabilirsiniz. Bu maddenin kullanılmasında en önemli etken vücudumuzun belirli bölgelerinde bulunmasıdır. Bu yüzden geçici bir yöntem olsa dahi herhangi bir zararı olmamaktadır. Süresi 6 ile 12 ay arasındadır.  Dolgu için mutlaka işinde uzman kişilerle çalışılmalıdır. Dudak yapısının incelenmesi ve ne kadar süreli işlem ile istenilen dudağa kavuşulacağı iyi tespit edilmelidir. Dudak dolgusu yaptırırken mutlaka yüz şekline uygun işlem yapılması gerektiğini biliniz. Bu şekilde yüz yapısına herhangi bir zarar gelmemiş olacaktır. 

0 Reviews

Write a Review

Derya

Read Previous

Türkiye’nin En İyi 5 Tatil Bölgesi

Read Next

Boyun Germe Estetiği Nedir?

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?