Böbrek Taşı Düşürmenin Yolları Nelerdir?

Böbrek taşı düşürmenin yolları nelerdir? Böbrek taşı düşürmek için doğal yöntemler nelerdir? Böbrek taşı en kolay nasıl düşer? Böbrek taşı nasıl düşer? Taş düşürmek için doğal yöntemler nelerdir? Gibi sorular böbrek taşı problemi yaşayan bütün hastaların akıllarındaki sorulardır. Sizler için böbrek taşı için gerekli bilgileri bir araya getirdik. En doğal yöntemlerle böbrek taşı nasıl düşer haydi beraber inceleyelim.

Böbrek taşı düşürmenin yolları

Hayatımızda karşımıza çıkan ailemizden en az bir insanın karşı karşıya geldiği bu durum kısaca idrarla birlikte vücuttan atılan kristal parçalarından oluşmaktadır. Bu duruma erkenden fark edip müdahale edilmediği takdirde böbreklerde ciddi sorunlara sebep olur. İlerleyen zamanlarda yaşanacak aksiliklere davetiye çıkarabilir.

Böbrek Taşı Düşürmenin Yolları

Böbrek taşı oluşumu itibariyle aileden gelen genetik kodlar ile oluşabilir. Doğuştan gelen idrar yolları sorunları sebebiyle oluşabilir. Son olarak gut, bağırsak hastalıkları ile bazı kemik hastalıkları sebebiyle oluşabilir. Bu sebeplerden dolayı öncelikle bu sorunla karşılaştığınız zaman her şeyden önce doktora görünmeniz en doğrusu olacaktır. Size bazı tedaviler uygulanarak bu durum için olası tedbirler alınacaktır.

Böbrek taşının tek ve gerçek ilacı su! Bunu hiçbir zaman unutmayın gün içinde ne kadar çok su içerseniz o kadar rahatlarsınız. Özellikle yaz aylarında su tüketimini arttırmak faydaları olacaktır. Hem var olan taşı düşürmede hem sonrasındaki oluşumunu engellemede etkilidir.

Gelelim şimdi doğal yöntemler ile böbrek taşı düşürme bilgilerine.

Limon ve Zeytinyağı

4 yemek kaşığı limon suyu ile 4 yemek kaşığı zeytinyağını karıştırın. Bol miktarda su tükettikten sonra bu karışımı için. Bu karışım sizin rahatlamanız konusunda işe yarayacaktır.

Böbrek taşı düşürmenin yolları

Elma Sirkesi

1 bardak suyun içine 2 yemek kaşığı elma sirkesi ekleyin ve üzerine tadı için 1 çay kaşığı bal ekleyebilirsiniz. Bu karşımı 3-4 gün kullanıp sonra ara verebilirsiniz. Bu karışım böbrek taşlarının erimesine ve vücuttan atılmasına kolaylık sağlayacaktır.

Nar

Günlük olarak 1 bardak taze sıkılmış nar suyu içmek ya da nar yemek böbrekleriniz açısından çok önemli olacaktır. Birçok derde derman olan nar bu noktada böbreklerinin temizlenmesine yardım edecektir.

Maydanoz

1-2 demek maydanoz bir demlikte suda kaynatılır. Suyun içinde yeterince demledikten sonra içime hazırdır. Basit ama etkili bir yöntemdir.

Kırmızı Turp

Kırmızı turpu sıkıp 1 bardak su ile karıştırılır. Bu sabahları aç karnına içilir. Hem böbrek taşlarını düşürmeyi hem de yeniden oluşumunu engellemeye yarayan bir bitkidir.

Bunlar dışında bazı yörelerimizde şifalı sular bulunmaktadır. Dağdan gelen kaynağından akan sularda özellikle böbrek taşı için etkilidir. Doğal kaynak sularının böbrekler üzerinde ciddi derecede etkilidir. Bu noktada bulunduğunuz bölgede bunu araştırmak soruşturmak sizin için iyi olabilir. Kim bilir dermanınız belki yanı başınızdadır.

Bunlar dışında böbrek taşı düşürmenin yolları ile ilgili sizlerin bildiği ve uyguladığı yöntemler var ise lütfen yorumlarda bizimle paylaşınız. Sevgiyle kalın.

Yazar: ugur

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?