Diş Tartarına Çözüm

Diş tartarına iyi gelen çözümler

Diş tartarına iyi gelen çözümler

Diş tartarına çözüm temizleme konusunda doğal çözüm arıyorsanız denenerek başarılı sonuçlar alınan doğal diş tartarı temizleme çözümünü mutlaka deneyimlemelisiniz. Dişler insanın vücudunda ilk dikkat çeken noktadır. Bu yüzden onlara daha çok kıymet verip daha hassas davranmalıyız. Karşı tarafta bıraktığımız ilk izlenip dişlerden geçer unutmayın.Ceviz kabuğu ile yapılan bu çözüm halk arasında dişleri beyazlatmak amacıyla da kullanılan oldukça yaygın bir uygulamadır. Diş tartarınızı temizlemediğiniz takdirde sizi rahatsız eder ve kötü bir görüntüye sebebiyet verir. Bu tarz bir sorun yaşıyorsanız ihmal etmemelisiniz. Diş tartarı ilerde dişlerinizin çürümesine ve dökülmesine neden olacağı için bu tarz bir uygulama ile bu sorunu kolaylıkla ortadan kaldırabilirsiniz.

Ceviz Kabuğu ile Diş Tartarına Doğal Çözüm

Ceviz kabuğu ile diş tartarına çözüm

Malzemeler

1 kâse kadar ceviz kabuğu

1 bardak su

Yapılışı

Suyunuzu bir kabın içerisine koyun ve içerisine ceviz kabuklarını ekleyerek kaynatın. Su kaynadıktan sonra 15 dakika demlemeye bırakın ve bu karışımı temiz bir diş fırçasıyla 20 gün kadar her gün 1 kere dişlerinizi fırçalar gibi dişlerinize uygulayın. Düzenli bir şekilde yaptığınız bu uygulama ile kısa sürede diş tartarınızdan kurtulabilirsiniz.

Diş Tartarını Önlemek İçin Yapılması Gerekenler

Diş tartarına iyi gelen çözümler
  • En tatlı zehir olan şeker dişlerin düşmanıdır adeta. Diş tartarı oluşumunu tetikleyen şeker, dişlerinizi çürümesine neden olur. Bu yüzden mutlaka şeker tüketiminizi en aza indirmeniz gerekmektedir.
  • Alkol ve sigara tüketimini en aza indirmeniz de faydalı olacaktır. Özellikle sigara kullanıyorsanız bu kötü alışkanlıktan en kısa sürede vazgeçmelisiniz.
  • Kahve tüketmeyi seviyorsanız tüketimi de en aza indirmelisiniz.
  • Dişlerinizi düzenli fırçalıyor olsanız bile diş ipini de ek olarak diş temizliğinizde kullanmalısınız. Bu oldukça yararlı olacaktır.
  • Asitli içeceklerden uzak durmalısınız.
  • Dişlerinizi düzenli fırçalayın ve mutlaka her yeri eşit şekilde fırçaladığınıza dikkat edin.
  • Yemeklerden sonra mutlaka dişlerinizi temizleyin ve dişlerinizde oluşan yemek kalıntılarından kurtulun. Bu şekilde daha sağlıklı dişlere kavuşabilirsiniz.
  • Doğal olmayan şekerli gıdalardan uzak durun.

Diş tartarına çözüm olarak sizinle paylaştığımız bu bilgiler umarız işinize yarayarak sizi mutlu edecektir. Sağlıklı bol gülüşlü günler dileriz. Sevgiyle kalın.

0 Reviews

Write a Review

müzeyyen

Read Previous

Gül Suyunun Mucizevi Faydaları

Read Next

Samsung Galaxy S10 Özellikleri ve Fiyatı

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?