Doğal Ağrı Kesiciler Nelerdir?

ağrı kesiciler

doğal ağrı kesiciler nelerdir?

Doğal ağrı kesiciler
Doğal Ağrı Kesiciler

Doğadan gelen şifaya inananlardansanız sizlere çok özel bir yazı hazırladık. Ağrılarınızı için doğal yöntemler çok işinize yarayacak. Doğal ağrı kesiciler üzerine araştırdık. Doğanın bize sunduğu mucizevi faydaların keşfine çıktık ve diş ağrısından baş ağrısına kadar birçok rahatsızlığa iyi gelen besinleri bir araya getirdik. Sizler de bu doğal yöntemlerle ağrılarınızı hafifletebilir ve doğanın mucizelerinden yararlanabilirsiniz.

Badem

Badem

Vücudumuzun birçok yerinde meydana gelen ağrı hissi ağrı kesici kullanımını tetiklemektedir. Ağrı kesici kullanımının bu denli artması beraberinde birçok hastalığı da getirmektedir. Özellikle karaciğerlere büyük zarar veren bu gibi ilaçları kullanmak yerine sizlere önereceğimiz bu yöntemleri denemelisiniz. Doğal ağrı kesiciler içinde badem özellikle iltihapları yok etmesi ile bilinir. İdrar yolu iltihaplanması ve böbrek ağrısı çekiyorsanız bademin bu yönünden yararlanabilirsiniz.

Çilek

Çilek

Çileği faydaları saymakla bitmez. Kendisi çok renkli bir meyve olsa da özellikle diş beyazlatma özelliği herkes tarafından bilinmekte. Tıpkı badem gibi çilek de böbrek ve idrar yolu enfeksiyonlarına karşı sizi korur ve boğaz ağrıları için hafifleticidir. Yaz aylarının vazgeçilmez besin kaynağı olan çileğin bu özelliğinden mutlaka yararlanmalısınız.

Acı Kırmızı Biber

Doğadan gelen mucizeye inanıyorsanız sizlere çok özel bir baharattan bahsedelim. Sebze ve meyvelerin şaşırtıcı özelliğinin yanı sıra bazı baharatların size sunduğu faydalara çok şaşıracaksınız. Acı biber içerisinde barındırdığı maddeler sayesinde tam bir ağrı kesici özelliği taşımakta. İçinde yer alan ve ağrılarınızı büyük ölçüde kesecek olan acı biberin bu özelliğinden faydalanmalısınız.

Buz Yöntemi

Buz yöntemi ile arılı sivilcelerinizden kurtulabilir ve iltihaplı sivilcelerinizi dindirebilirsiniz. Ayrıca buz yöntemi ile diş ağrılarınızdan da kurtulabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken soğuk su ile ellerinizi yıkamak. Bu kadar basit bir yöntem ile ağrıyan dişinizi hafifletmeniz mümkün.

Soğuk Su

Soğuk su kan akışını hızlandıran etkili bir yöntemdir. Ellerinizi soğuk su ile yıkamak baş ağrısını hafifleten çok etkili bir yöntemdir. Soğuk su ile duş almak ve vücudunuzun bazı bölgelerini soğuk su ile yıkamak kan akışını hızlandırdığı için vücudunuz daha diri kalacaktır. Sıcak duş sonrası ayaklarınızı soğuk su ile yıkamak da birçok rahatsızlıktan korunmanızı sağlayacaktır. Aynı zamanda su içmek vücudunuzda daha fazla iç temizliğe sahip olacağı için bol bol su içerek böbreklerinizi daha sıkı çalıştırır ve rahatlamayı sağlarsınız.

Heyleydi ailesi olarak bugün sizler için hazırladığımız doğal ağrı kesiciler yazımızın sonu geldik. Yeni konular yeni bilgilerde buluşmak dileğiyle sevgiyle kalın.

19 Reviews

Write a Review

ugur

Read Previous

Buz Lazer Epilasyon Nedir?

Read Next

Custom Essays – Why Custom Essays Could Be Difficult

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?