Güneşten Nasıl Korunulur?

Güneşten korunmak için doğal yöntemler

Güneşten korunmak için doğal yöntemler nelerdir? Güneş ışınlarından almış olduğumuz yararlar haricinde yüksek miktarda maruz kaldığımız güneş ışığı cildimize zararlı etkiler de getirmektedir. Bunun için birçok ürün üretilmekte ve kullanılmaktadır. Kimyasal ürün kullanmak istemiyorsanız yazımız da sizler için birbirinde güzel ve doğal güneşten koruma etkili yağları bir araya getirdik. Güneşin zararlı etkilerinden korunmak için mutlaka tanışmanız gereken doğal yağlar;

  • Havuç yağı
havuç yağı

Oldukça hoş bir kokusu olan yağımız güneşin zararlı etkisinden korunmak isteyenlere etkili bir yöntem sunuyor. Havuç yağı ile cildinizin güzel kokmasını da sağlayabilirsiniz.

  • Ahududu yağı
ahududu yağı

50 faktörlü güneş koruma kremlerini geri de bırakacak bir yağ ile tanıştırayım sizi. Ahududu yağı güneşten koruma da çok etkili bir yağdır. E vitamini açısından zengin olduğu için cildinize de oldukça yararlıdır.

  • Buğday yağı
buğday yağı

E vitamini açısından oldukça zengin olan yağımız sizi güneşten korur ve aynı zamanda cildinizi güzelleştirir. Bu etkisinin yanı sıra cilt hastalıklarında da kullanılmaktadır.

  • Zeytin yağı
zeytinyağı faydaları

Güneşten korunmak için doğal yöntemler arasında en bilinenlerden Her derde deva niteliği taşıyan yağımız ayrıca güneşten korunmak isteyenlere de yardımcı oluyor. Uzman doktorların ısrarla tavsiye ettikleri zeytinyağı güneşten korumada en etkili yağların başında gelmektedir. Aynı zamanda da yaşlanmaya karşı koruyarak cildinizi tazelemektedir.

  • Badem yağı
badem-yagi

Cilde yararı ile bilinen bir diğer yağımız ise badem yağı. Cilde yarar sağlamakla kalmıyor zarar verecek etkenlerden de koruyor. Bunların başında da güneş lekeleri gelmektedir. Badem yağı ile güneşin zararlı etkilerine karşı tam bir koruma sağlamış olacaksınız.

  • Hindistan cevizi yağı
Hindistan cevizi yağı

Son zamanların en popüler yağı olur kendisi. Cilt bakımından tırnak bakımını kadar oldukça kapsamlı kullanım alanı olan Hindistan cevizi yağı ile güneşten de korunabilirsiniz. Saçlarınıza, tırnaklarınıza ve cildinize gönül rahatlığı ile uygulama yapabilirsiniz.

0 Reviews

Write a Review

Derya

Read Previous

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri Nelerdir?

Read Next

Selülit Giderici Kahve Maskesi Nasıl Yapılır?

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?