Krill Yağı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Krill yağı nedir? Krill yağı faydaları nelerdir? Krill yağı, deniz canlısından elde edilen ve içerisinde yoğun vitamin ve mineral taşıyan yağ türüdür.  Omega 3 kadar önemli bir besin kaynağı olan krill yağının Omega 3’e oranla daha çok mineral taşıdığı tespit edilmiştir. Bu nedenle özellikle son yıllarda gelişme çağında olan çocuklarda kullanımı oldukça artmıştır. Her geçen gün krill yağının daha da faydalı olduğu sorunlar ortaya çıkmaktadır.

 Krill yağı faydaları nelerdir?

Krill Yağının Faydaları Nelerdir?

  • Krill yağının en önemli özelliği kalp sorunlarında tedavi edici etkiye sahip olmasıdır. Kalp damar tıkanıkların da damarların açılmasını sağlamaktadır.
  • Unutkanlık gibi nörolojik sorunların giderilmesinde de krill yağı tedavi edici etkiye sahiptir. Zihnin güçlenmesini sağlayarak unutkanlığın önüne geçmektedir.
  • Krill yağı kadınların yaşadığı en büyük sorunlardan biri olan adet sancılarının da azalmasına yardımcı olmaktadır. Adet düzensizliği gibi sorunların giderilmesinde de etkilidir.
  • Kan şekeri düşmesi yorgunluğa bağlı olarak hemen hemen herkesin yaşadığı bir sorundur. Krill yağı kan şekerini dengeleyerek bu sorunun azalmasına yardımcı olmaktadır.
  • Krill yağı vücudun direncini arttırmaktadır. Halsizlik ve yorgunluk gibi sorunların azalmasına yardımcı olmaktadır.
  • Vücuda krill yağı ile masaj yapıldığında ciltte oluşan kırışıklıkların azalmasına yardımcı olarak yaşlanma belirtilerini azaltmaktadır.

Krill yağı ile ilgili yapılan incelemeler devam etmekte ve sürekli yeni faydaların öne sürülmektedir. Uzmanlar tarafından da sık sık faydasından bahsedilen krill yağı depresyon sorunlarında da tedavi edici etkiye sahiptir. Özellikle bazı etkileri uzmanlar tarafında test edilmiş ve tedavi edici etkisi gözlemlenmiştir.

Krill Yağını Kimler Kullanabilir?

Krill yağı faydaları nelerdir?Krill yağı için herhangi bir sınır bulunmamaktadır. Ancak her kullanacak olan kişinin mutlaka doktoruna danışması gerekmektedir. Özellikle çocuklarda gelişimi desteklemek amaçlı kullanılabilir. Ancak kanı sulandırma özelliği olduğundan kan pıhtılaşma sorunu olan kişilerin kullanmadan önce mutlaka doktora danışması daha sağlıklı olacaktır.

Yazar: müzeyyen

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?