Şeker Bağımlılığından Kurtulmanın Yolları

şeker bağımlılığından kurtulmanın yolları

Şeker bağımlılığından kurtulmanın yolları, şeker bağımlılığı yaşıyor ve bu durumdan bir türlü kurtulamıyorsanız size yardımcı olacağını düşündüğüm birkaç tüyo var. Bu durumla başa çıkmanız için izleyeceğiniz bu yol ile göreceksiniz ki şeker tüketimini en aza indirerek sağlıklı beslenme düzeninizi oluşturmuşsunuzdur. Öncelikle şunu belirtmek isterim ki şeker yedikçe şeker ihtiyacınızı karşılamak yerine vücudunuzun daha çok şeker istemesine sebep oluyorsunuz.

Şeker bağımlılığı

Vücudumuzun şekere de ihtiyacı olduğunu düşünerek en tatlı zehir olan şekeri vücudumuz ile buluşturuyorsunuz. Aslında yediğimiz meyve ve tahıl ürünlerinden aldığımız sağlıklı şeker ile vücudumuzun gereksinim duyduğu şeker oranını karşılamış oluyoruz. Bağımlılık halinden kurtulmak için sizlere önerdiğimiz yolları izlemelisiniz ve mutlaka 4 haftalık bir süreç de şekerden uzak durmalısınız.

Kahvaltıyı Atlamayın

Özellikle çalışan biriyseniz kahvaltı yapmaya vaktiniz kalmayabilir ve kahvaltı öğününü ne yazık ki kahve türü içeceklerle geçiştirmeye çalışırsınız. Bu durum bir sonraki öğünde şekerli yiyeceklere yönelmenizi sağlıyor ve siz istemeseniz de kahvaltısız bir günde yorgun, stresli ve sağlıksız geçiriyorsunuz. Bu yüzden mutlaka kahvaltı öğününü atlamamak gerekiyor. İyi yapılan bir kahvaltı diğer öğünlerde daha sağlıklı beslenmenizi sağlıyor ve şeker ihtiyacınızı bağımlılığa dönüştürmüyor.

Salata Tüketin

Şeker ihtiyacınızı bastıran en önemli besin yeşil yapraklı sebzelerdir. Mutlaka öğlen ve akşam öğünlerinde size bol yeşillikli bir salatanın eşlik etmesine izin verin. Yeşil yapraklı sebzeler vitamin ve mineral değeri yüksek olan besinlerdir ve açlık hissini bastırarak hem şeker bağımlılığından kurtulmanıza destek olur hem de daha sağlıklı beslenmenize yardımcı olur.

Şeker bağımlılığı

Tatlı Yerine Meyve

Ara öğünlerde kuruyemiş tüketilmesi uzmanlar tarafından sıklıkla önerilir ve bazen ara öğünlerde kaçamak yaparsınız. Bu kaçamağı yaparken seçiminizi meyvelerden kullanarak doğal şekeri vücudunuzla buluşturabilirsiniz. Tabi meyve olayını da çok abartmamak gerekir. Her şeyin azı makbuldür diyerek göz doygunluğunuzu sağlamalısınız ve şeker bağımlılığından kurtulmanın yolları için doğru seçimler yapmalısınız.

0 Reviews

Write a Review

Derya

Read Previous

Eski Telefonunuzu Güvenlik Kamerasına Çevirebilirsiniz!

Read Next

Kalori Yakmanın Eğlenceli Yolları

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?