Strese ve Uykusuzluğa İyi Gelen Bitki Çayları

Stres ve uykusuzluk problemi

Stres ve uykusuzluk problemi yaşıyorsanız ve bunun için tedavi görüyorsanız tedavi sürecinize yardımcı olacak bitki çaylarını mutlaka denemelisiniz. Yazımızda bahsedeceğimiz bitki çayları stres ve kaygı yaşayan kişiler üzerinde sakinleştirici etkiye sahiptir ve uyku problemi yaşayanlar için doğal tedavi yöntemidir. Stres ve kaygı probleminiz için ek olarak bitki çayı tüketmeden önce doktorunuza mutlaka danışmalı ve bilgi istemelisiniz.

Stres ve uykusuzluk problemi

Melisa Çayı

Stres ve kaygı problemine karşı oldukça etkili olan melisa çayı günde 2 bardak tüketilmesi önerilen bir çaydır. Melisa çayınızı evde hazırlayabilirsiniz. 1 bardak sıcak suya 2 çay kaşığı kadar melisa yaprağı atarak demleyin ardından süzün ve tatlandırdıktan sonra tüketin. İçerisine tatlandırmak için şeker yerine bir kaşık bal da ekleyebilirsiniz.

Sarı Kantaron Çayı

Özellikle depresyon tedavisinde kullanılan çayımız uzmanlar tarafından da önerilmektedir. Stres ve kaygı problemine bire birdir. Sarı kantaron çayınızı hazırlamak için 1 bardak kaynamış suya 2 çay kaşığı sarı kantaron atarak demlemeye bırakmalısınız. Demlendikten sonra tatlandırarak tüketebilirsiniz. Günde bir bardak tüketmeniz faydalı olacaktır.

Papatya Çayı

Papatya çayımız sakinleştirici etkiye sahiptir. Uyku problemi yaşıyorsanız uykuya geçişinize büyük oranda destek olacaktır. Poşet çay şeklinde satılan papatya çayından faydalanabilirsiniz. Bu şekilde tüketmek istemezseniz aktarlardan satın alarak kendiniz demleyebilirsiniz.

Bitkisel Çayların Yan Etkisi Var mıdır?

Stres ve uykusuzluk problemi, İlaç tedavisi görüyorsanız bitki çaylarını tüketmeden önce mutlaka doktorunuza başvurmanız gerekir. Bu şekilde günde kaç bardak ve ne sıklıkla tüketmeniz gerektiği konusunda kesin bir bilgi edinebilirsiniz. Ancak çok fazla tüketilen bitki çaylarının yan etkilerini de göz ardı etmeyerek mutlaka dozunu iyi ayarlamak gerekmektedir. Fazla tüketildiği takdirde oluşabilecek yan etkiler;

  • Ağız kuruluğu
  • Baş dönmesi
  • Kusma
  • Kabızlık gibi durumlar görülüyorsa mutlaka bir doktora başvurmanız gerekir.

0 Reviews

Write a Review

Derya

Read Previous

Kalıcı Makyaj Nedir? Avantajları Nelerdir?

Read Next

Duygu Asena Kimdir?

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?