Terleme Sorununa Bitkisel Çözüm

Terleme Sorununa Bitkisel Çözüm 

Terleme sorunu herkesin yaşadığı bir durumdur. Fizyolojik bir olay olan terleme vücudun su, tuz ve sıvı dengesini korur. Fakat bazı bireylerde normalden fazla meydana gelen terleme bir sorun haline gelir. Aşırı terleme sorunu yaşayan bireylerin vücut ısıları da normalden fazladır ve oldukça rahatsızlık veren bir durumdur. Aşırı terleme sorunu yaşamanın sebepleri birçok faktörlere bağlı olarak gelişmektedir. Gereke beslenme gerekse hormonsal durumlar bu sorunun oluşmasına örnek gösterilebilir. 

Terleme Sorununa Karşı Alınabilecek Önlemler  

  • Terleme sorunu yaşayanlar vücut ısılarını dengede tutmaları gerekmektedir. Bunun için sık sık soğuk su tüketmek gerekecektir. 
  • Alkol ve sigara tüketiminden uzak durulmalıdır. 
  • Deodorant kullanımı terlemenin önüne geçer fakat kullanmadan önce koltuk altını mutlaka iyice kurulamak gerekir. 
  • Terleme sorunu yaşanan bölgeleri anti bakteriyel özelliği olan sabunlarla yıkamak terlemenin önüne geçecektir. 
  • Çinko içeren besinler tüketilmelidir. 
  • Kilo problemi yaşayanların bir an önce ideal kilolarına ulaşmaları gerekmektedir. 

Elma Sirkesi 

Terleme sorununa bitkisel çözüm arayanların kullanacakları ilk yöntem elma sirkesi olmalıdır. Elma sirkesi güçlü antioksidan kaynağıdır. Bakterilerle savaşma konusunda en etkili şifa kaynağıdır. Elma sirkesini terleme sorunu için kullanmak isteyenlerin gece yatmadan önce iyice kuruladıkları koltuk altlarına pamuk yardımı ile bir miktar elma sirkesi sürmeleri yeterli olacaktır. Ertesi sabah ılık bir duş aldıktan sonra koltuk altına bebek pudrası uygulayarak deodorant sıkabilirsiniz. Elma sirkesinin bir diğer kullanım alanı ise bir bardak suya 2 çay kaşığı elma sirkesi ekleyerek bir miktar da bal eklemek olacaktır. Bu karışımı her gün tüketmek gerekecektir. 

Hindistan Cevizi Yağı 

Hindistan cevizi yağı insan vücudunda fayda sağlamadığı yer olmayan bir şifa deposudur. Bakterilerle savaşan Hindistan cevizi yağı terleme sorununu ortadan kaldırarak koltuk altının güzel kokmasını da sağlamaktadır. Hindistan cevizi yağı terleme sorunu yaşanan bölgeye direk olarak uygulama yapılabilir. Hindistan cevizi yağı terleme sorununa bitkisel çözüm arayanlar için oldukça etkili bir şifa kaynağıdır. Cildi besler ve taze tutar. Terleme sorunu aşırı olan bireylerin öncelikle doktor kontrolünde geçmeleri önerilmektedir. Uzman bir doktordan yardım alındıktan sonra bitkisel çözümler kullanmalıdır. 

0 Reviews

Write a Review

Derya

Read Previous

Ev Yapımı Şekersiz Çikolata Tarifi

Read Next

Yeşil Çayın Şaşırtan Kullanım Alanları

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?