Varis İçin Bitkisel Çözümler

Varis Nedir?

Varis özellikle kadınlarda görülen ve damar genişlemesine bağlı olarak ortaya çıkan bir sağlık sorunudur. Genel olarak kadınlarda görülen bir sorun olup kadınların görsel açıdan da kendini kötü hissetmesine neden olur. Özellikle obezite sorunu olanlarda sık görülmektedir. Varis için genellikle cerrahi müdahale tercih edilmemektedir. Bu nedenle bitkisel çözüm yolları daha çok ön plana çıkmıştır.  

Varis İçin Bitkisel Çözümler

Zencefil

Varis için bitkisel çözüm yöntemlerinin başında zencefil gelmektedir. Zencefilin sağlığa faydaları oldukça fazladır. Bu nedenle halk arasında kullanımı da son yıllarda yaygınlaşmıştır. Zencefil tozunu varisli bölgelere masaj yaparak uygulamak damarların yumuşamasına ve varisin neden olduğu kötü görüntünün azalmasına yardımcı olmaktadır.

Soğan

Soğan doğal bir antibiyotiktir. Sağlık açısından da tıbbi ilaçlar kullanmak yerine soğanı yeterli düzeyde tüketmek her zaman daha avantajlı olacaktır. Varis damarlardaki kan akışının zorlaşmasına bağlı ortaya çıkmaktadır. Soğan da kan akışının sağlıklı olmasına yardımcı olan bir besindir. Bu nedenle düzenli tüketilmesi varisten korunmayı sağlayacaktır. Cildin nefes almasını sağladığından varisli bölgelerde oluşan şişkinlikleri de azaltacaktır.

Adaçayı

Adaçayı halk arasında son yıllarda yaygın kullanılan bir bitki çayı olmuştur. En önemli özelliği de vücutta bulunan iltihapların dışarı atılmasını sağlamasıdır. Varis sorununda da damarlarda genişleme nedeni ile oluşan iltihaplanmanın dışarı atılmasını sağlar. Varis sorunu olanların günde iki bardak adaçayı içmesi önerilmektedir.

Maydanoz Suyu

Maydanoz suyu böbrek hastalıkları olanların sık tükettiği bir besindir. Ancak varis içinde çok faydalıdır. Maydanoz suyu kan dolaşımını dengede tutarak varisli damarların içerisinden kan akışının rahat bir şekilde gerçekleşmesine yardımcı olmaktadır. Maydanoz suyu vücutta detoks etkisi de yaratacaktır. Günde iki bardak tüketilerek varis damarlarının azalmasına ve şişkinliğin ortadan kalkmasına yardımcı bir besindir.

0 Reviews

Write a Review

müzeyyen

Read Previous

Yaşlanma Saatinizi Yavaşlatın!

Read Next

Göz Teması Kurmanın Önemi

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?