Doğum Çantası İçin Alışveriş

Doğum Çantası İçin Alışveriş

Hamileliğin belli bir süreci tamamlandıktan sonra annelerin doğum çantası hazırlama telaşı başlar. Bu telaş içerisinde bazen anne adayları ne yapacaklarını bilemezler. Hele ilk hamilelik ise anne adayları doğum çantasına her şeyi koymak isterler. Hiçbir eksik olmasın diye ekstra çaba sarf ederler. Bazen aşırıya kaçıp doğum çantası için alışverişi fazlaca abartırlar. Doğum çantası için alışveriş yapmadan önce ilk yapılması gereken bir liste hazırlamaktır. Elinizde bulunan liste doğum çantası için alışveriş yaparken daha dikkatli olunmasına sağlar. Böylelikle gereksiz ürün alımından da kaçınılmış olur. Bu hem ebeveynlerin bütçesine olumlu katkıda bulunur hem de israfı önlemiş olur.

Doğum Çantasında Neler Bulunması Gerekir

Doğum çantası için alışveriş listesi hazırlanırken gereksiz olacak ürünler listeye alınmamalıdır. Hem anne için hem de bebek için en gerekli ürünler alınmalıdır. Doğum çantasında bulunması gerekenlerin başında bebek için 2 takım hastane çıkışı gelmektedir. 2 adet hastane çıkışı dışında bebeğin kusması ve kakasının kıyafetine bulaşması ihtimaline karşı yedek bir takım kıyafet olmalıdır. Bir miktar bebek bezi, pamuklu çorap, havanın durumuna göre ince ya da kalın bebek battaniyesi, 2 adet kundak, emzik kullanılacaksa kaynatılmış emzik ve biberon, ağız mendili, bebeğin altını temizlerken kullanmak için pamuk ya da bez mutlaka olmalıdır. Bu nedenle doğum çantası için alışveriş listesi yaparken bunlar mutlaka listede yer almalıdır.

Anne için 2 takım lohusa pijaması, terlik, 2 takım iç çamaşırı, ped, göğüs pedi, çorap, havlu ve diş fırçası listeye eklenmelidir. Annenin göğüs ucunda oluşabilecek yaralara karşı önlem amaçlı göğüs kremi ya da göğüs kalkanı da almakta fayda vardır. Annenin doğumdan sonra kendini iyi hissetmesi için birkaç çeşit makyaj malzemesi almak da faydalı olacaktır.

0 Reviews

Write a Review

müzeyyen

Read Previous

Kalburabastı Tatlısı

Read Next

Gebelikte Bebeğe Kilo Aldıran Besinler

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?