Güneş Gözlüğü Seçimim Nasıl Olmalı?

Güneş gözlüğü seçimim nasıl olmalı

Güneş gözlüğü seçimim nasıl olmalı? Yaz ayları yaklaşırken güneş etkisini şimdiden göstermeye başladı. Yaz aylarının kavurucu sıcağında herkes tarafından kullanılan güneş gözlüklerinin nasıl seçilmesi gerektiği merak konusu. Güneş gözlüğünüzü seçerken nelere dikkat etmenizi ve yüz tipinize uygun güneş gözlüğü seçiminizin nasıl olması gerektiğine cevap aradık. Bütün soruların yanıtı yazımızda saklı. Gelin hep birlikte söz atalım.

Güneş Gözlüğü Seçimi

Güneşin zararlı etkilerine maruz kalan gözlerimizi güneşten koruyabilmek açısından güneş gözlüğü seçimi doğru yapılmalıdır. Yüz tipine uygun gözlük seçimi yapılmadan önce güneş gözlüğünüzün ultraviyole engelleyici özelliği olmasına dikkat etmelisiniz. Bu etkilere sahip olan güneş gözlüğüne sahip olduktan sonra rengine ve tasarımına dikkat ederek seçim yapabilirsiniz.

Güneş Gözlüğü Cam Seçimi

Güneş gözlüğü seçimim nasıl olmalı

Güneş gözlüklerinin rengine ve tasarımına dikkat ederek seçiliyor olması oldukça yanlıştır. Renginin açık veya koyu olmasına değil ultraviyole engelleyici özelliği olmasına dikkat edin. Tüm bu detayları barındıran bir gözlük seçimi sizi güneşin zararlı etkilerinden koruyacaktır.

Yüz Tipine Göre Güneş Gözlüğü Seçimi

Güneş gözlüğü seçimim nasıl olmalı
  • Oval Yüz Tipine Sahipseniz

Yüz şekliniz oval ise gözlük seçiminden zorlanmayacaksınız. Oval yüz tipine her kesim gözlük yakışmaktadır ve hoş görünmektedir.

  • Yuvarlak Yüz Tipine Sahipseniz

Yuvarlak yüz tipine en uygun gözlük yüzünüzü biraz da olsa uzun gösterecek gözlük modelidir. Bunun için kare kesim ve aşağıya doğru uzayan gözlükler tercih edebilirsiniz.

  • Kare Yüz Tipine Sahipseniz

Kare yüz tipine sahip olanların güneş gözlüğü seçerken yüz tiplerini yumuşatacak kesimlere yönelmeleri gerekir. Oval ve yuvarlak kesim güneş gözlükleri kare yüze sahip kişilerin tercih etmesi gereken gözlük stilidir.

  • Dikdörtgen Yüz Tipine Sahipseniz

Dikdörtgen yüz tipine sahip olan kişilerin gözlük seçerken yüzlerini daha yuvarlak ve oval gösterecek gözlük kesimlerine yönelmeleri gerekir. Bunun için seçimlerini yuvarlak ve oval kesimlerden yana kullanmaları gerekmektedir.

Yazar: Derya

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?