2019 Yılının Rengi; Canlı Mercan

2019 yılının rengi

Global renk otoritesi olan Pantone Color Institute geçmişten bu yana her yıl aralık ayında bir sonraki ayın rengini açıklar ve mücevherden dekorasyon ürünlerine tüm kategorilerde bu renk trend haline gelir. Pantone 2019 yılının rengini canlı mercan seçti. Naif ama bir o kadar asil olan canlı mercan 2019 yılının rengi seçildi.

Canlılığı ile ön plana çıkan canlı mercan aynı zamanda yumuşaklığı ile hem gönüllere hem de göze hitap etmektedir. Canlı mercan yapısı ve hoş görünümü ile her yönden iyimserliği temsil ediyor ve saflığı ile dikkat çekiyor. Pantone bu konuda 2019 yılının trendi olan canlı mercanın insanın hissetmek istediği tüm enerjiyi yansıtarak daha doğal hissetmesini sağladığını söylüyor.

Bu renk Vazgeçilmeziniz Olacak!

2019 yılının rengi seçilen canlı mercan adının hakkını vererek canlı hissetmenizi sağlayacak. Bu yıl özellikle mobilya ve dekorasyon ürünlerde sıkça rastlayacağımız canlı mercan rengini daha çok göreceğe benziyor.

Moda dünyası ve canlı mercan

Moda dünyasına hızla giriş yapacak olan canlı mercan özellikle yaz aylarında mükemmel hissetmenizi sağlayacak. Öyle ki büyük markalar canlı mercan rengini sahiplenmeye başladı bile. 2019 yılında her yerde rastlayacağımız bu rengi aslında, başımızı kaldırıp etrafımıza baktığımızda çevremizde bizi iyi hissettiren bir renk olduğunu fark edebiliriz.

Kozmetik dünyasında canlı mercan

Renk denildiğinde kozmetik ürünleri es geçmek olmaz. Kozmetik ürünlerde özellikle ruj kategorisinde canlı mercan rengini sıkça görmeye hazır olun. Canlı mercan allık uygulaması seven bayanlar için vazgeçilmez bir renk olacak ve sıcak bir görünüş yaratacak.

Sosyal medyanın gücü ve canlı mercan

Sosyal medyanın gücüne inanmak gerekir. Pantone ilk açıklamasını sosyal medyadan yaparak canlı mercan renginin 2019 yılının rengi olduğunu açıkladı. Tüm sosyal medya canlı mercan rengiyle çok daha havalı gözükeceğe benziyor.

Yazar: ugur

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?