Gül Suyunun Mucizevi Faydaları

Gül suyunun faydaları nelerdir
Gül suyunun mucizevi faydaları

Gül suyunun faydaları, Doğadan gelen ve insan sağlığına şifa olan birbirinden güzel bitki ve türleri vardır. Bu bitkiler kimi zaman bir hediye niteliği taşır kimi zaman ise aşkı yansıtır. İşte aşkı yansıtan ve kokusuyla kendine hayran bırakan bir çiçek huzurunuzda. Gülü kimileri sadece sevgililer gününde alır eline kimileri ise şifasını bilerek yaklaşır ona. Sağlığa ve cilde faydalarını duyduktan sonra sizde artık sadece özel günlerde almayacaksınız elinize hatta evinizde eksik etmeyeceksiniz desek yeridir. Gül suyunun

Gül suyunun Cilde, Saça ve Yüze Faydaları

  • Tam bir antioksidan kaynağı olan gül suyu bu özelliği sayesinde ciltte ki ölü hücrelerin atılarak güçlenmesine ve cildin doku anlamında yenilenmesini sağlar.
  • Siyah nokta ve sivilce oluşumunu engeller ve bu gibi cilt sorunları ile savaşmanıza yardımcı olur.
  • Cildinize ihtiyaç duyduğu nemi verir ve böylece cildiniz parlar.
  • Yara izlerini iyileştirici özelliği vardır ve ciltte oluşan bu tarz lekelerin tedavisinde kullanılır.
  • Saçlarınızda kepek oluşumu varsa büyük ölçüde azaltır ve saçlarınızı tazeler.
  • Günlük düzenli olarak gül suyu kullanımı sağlarsanız yaşlanmaya karşı dirençli bir cilde sahip olursunuz.

Gül Suyu ile Cilt Kuruluğunun Önüne Geç

Cildimiz neme ihtiyaç duyar ve ihtiyaç duyduğu nemi karşılamak adına nemlendirici kremler kullanılır. Nemlendirici kremler içeriği birbirinden farklı olduğu gibi oldukça pahalı ürünlerdir. Cildin ihtiyaç duyduğu nemi karşılaması için doğal bir şey arıyorsanız bırakın gül suyu eşlik etsin size. Doğal olduğundan emin olduğunuz bir gül suyunu sprey bir şişeye koyarak gece yatmadan önce cildinize sıkın. Bunu düzenli olarak yaptığınızda hem cildinize ihtiyaç duyduğu nemi kazandırmış olacaksınız hem de gül suyunun tüm faydalarını tadacaksınız.

Gül suyunun faydaları

Sivilce Lekelerine Doğal Etki

Gül suyu birçok cilt hastalığına karşı savaşmanıza yardımcı olur. Cildinizi kirden arındırarak hem siyah nokta sorunu yaşamamanızı sağlar hem de cildi temizleyerek arındırır. Gül suyunuzu bir pamuk yardımı ile sabah akşam yüzünüze masaj yaparak uygulayın. İsterseniz birkaç damla limon sıkarak da uygulayabilirsiniz. Özellikle sivilce sorunu yaşıyorsanız limon ile uygulama yapmanız daha etkili sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

0 Reviews

Write a Review

müzeyyen

Read Previous

Kantaron Yağı Nedir? Kantaron Yağının Faydaları Nelerdir?

Read Next

Diş Tartarına Çözüm

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?