Sivilce Lekelerinden Kurtulmak İçin Doğal Çözümler

sivilce lekelerine doğal çözüm

Sivilce lekelerine doğal çözüm

Sivilce lekelerine çözüm, sivilce özellikle ergenlik döneminde hem kadınların hem de erkeklerin sürekli sorun yaşadığı ve zaman zaman da yüz bölgesinde leke bırakan bir sorundur. Aslında sivilcenin leke bırakmasının nedenlerinin başında sivilcenin sıkılması ya da sürekli müdahale edilmesi gerekir. Bu da sivilcenin yerini bir leke almasına neden olur. Zamanında sorun haline gelen bu sivilce için mutlaka öncelikle cilt uzmanlarından destek alınması gerekir. Sivilce lekelerinden kurtulmak için çok fazla doğal yöntemler vardır. Bunlardan cildinize uygun olanlarında düzenli olarak yapılması cildin üzerinde oluşan lekelerin yok olmasına yardımcı olacaktır.

Sivilce Lekesi İçin Sirke 

Sirkenin sivilce lekelerini azaltması ya da yok etmesi gibi etkisi çok fazladır. Çünkü sirke cilt rengini açan bir üründür. Cilt rengini açarak da sivilce lekelerinin yok olmasına yardımcı olur. Uygulanması da oldukça kolay bir üründür. Ancak mutlaka düzenli olarak kullanılması gerekir. Her akşam pamuk üzerine bir miktar sirke damlatılarak sivilce lekesi olan bölgeler silinir ve cilt temizlenir. Düzenli uygulandığında etkisi görülecektir.

Limon suyu ile Cilt Temizleme

Sivilce lekelerine çözüm nedeni cildin yeterli düzeyde temizlenmemesine de bağlıdır. Limon suyu da sivilce lekelerinden doğal yollarla kurtulmanıza yardımcı olur. Ancak limon suyu gece yatmadan önce pamuk yardımı ile yüze sürülmeli ve yüzün kiri alınmalıdır. İşlemden sonra yüz yıkanmamalıdır. Sabah kalktıktan sonra yüz yıkanmalıdır. Bir süre sonra sivilce lekelerinin azaldığı görülecektir.

Kabartma Tozu ve Limon

Kabartma tozu ve limon sivilce lekelerinden kurtulmak için kullanılan doğal yöntemlerden biridir. Ancak daha çok maske tarzı bir kür olarak kullanılır. Kabartma tozunun üzerine bir miktar limon sıkılarak yüz bölgesine maske gibi sürülür. Ancak kabartma tozunun hassas ciltleri tahriş etme riski vardır. Bu nedenle maske kuruduğunda hemen yıkanmalıdır. Bu yöntemlerle sivilce lekelerinden kurtulmak mümkündür.

0 Reviews

Write a Review

müzeyyen

Read Previous

Doğumdan Sonra Rezene Çayı Faydaları

Read Next

Eski Telefonunuzu Güvenlik Kamerasına Çevirebilirsiniz!

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?