5 Adımda Göz Altı Morluklarından Kurtulun!

Gözaltı morlukları nasıl geçer

Gözaltı morlukları nasıl geçer? Gözaltında oluşa halkalar her dönemde görülebilen ve oldukça yorgun görünmemize sebep olan bir durumdur. Genetik olduğu gibi beslenme kaynaklıda kendini gösteren bu durumdan kurtulmak mümkün. Beslenme düzeni ile hafifletebildiğimiz gözaltı morluklarımızı evde hazırlayabileceğimiz tariflerle de en aza indirebiliriz. Gelin hep birlikte bu tariflere göz atalım.

Gözaltı morlukları nasıl geçer

Göz Altı Morlukları İçin Evde Kolaylıkla Hazırlayabileceğiniz Tarifler

  • Salatalık Maskesi
Gözaltı morlukları nasıl geçer

Oldukça pratik olan salatalık maskemizi evde uygulayabilir ve salatalığın cilde verdiği tüm etkilerden yararlanabilirsiniz. Yapmanız gereken; bir orta boy salatalığı ince dilimlere ayırarak gözaltlarınıza koymanız olacaktır. İşlemi yaparken uzanın ve gözlerinizi kapatarak 20 dakika kendinize izin verin.

  • Limon ve Domates Suyu

Cilt rengini açan ve cilde oldukça yararlı iki besin ile karşınızdayız. Gözaltı morluklarınız için oldukça etkili olan bu çözümü mutlaka düzenli bir şekilde uygulamalısınız. Eşit olacak şekilde ayarladığınız limon ve domates suyunu göz çevrenize sürün ve 15 dakika beklettikten sonra yüzünüzü yıkayın. Her gün düzenli uygulamalısınız.

  • Süt
Gözaltı morlukları nasıl geçer

Süt cilt bakımından kullanılan ve çok eskiye dayanan bir besindir. Özellikle soğuk sütün cilde faydaları saymakla bitmez. Bunun için yapmanız gereken soğuk sütü pamuk yardımı ile düzenli olarak gözaltlarınıza uygulamak olmalıdır. Günde 2 defa yapmalısınız.

  • Kaşık yardımı ile Hafifletme

Çok sık kullanılan bir yöntemdir ve oldukça etkilidir. Bir yemek kaşığını buzluğa koyarak bekletin ve soğumasını sağlayın. 20 dakika beklettikten sonra çıkararak halka olan kısmın üzerine tutmanız yeterli olacaktır. Bu işlemi kaşık sıcak olana kadar devam edebilirsiniz.

  • Yeşil çay

Gözaltı morlukları için en etkili çözümlerden biri yeşil çaydır. Bir bardak yeşil çayınızı içtikten sonra poşetleri atmayın ve gözaltlarınıza koyun. Uzanarak yaptığınız bu işlemi 20 dakika gözaltlarınızda bekleterek son verebilirsiniz.

Göz Altı Morluklarınızı Hafifletecek Öneriler

Gözaltı morlukları nasıl geçer? Sorusunun önemli cevabı ve ipuçları aşağıdakilerden geçer.

0 Reviews

Write a Review

Derya

Read Previous

Göbek Yağlarınızı Eritmeye Yardımcı 5 Baharat

Read Next

Saç Bakımında Etkili 5 Bitkisel Yağ

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?