5 Adımda Sağlıklı ve Işıltılı Cilt Tavsiyeleri

5 Adımda Sağlıklı Işıltılı Cilt Tavsiyeleri

Günümüzde artık güzellik kavramı doğal görünüm ile iç içe girmiştir. Makyajdan giyime kadar her detayı incelediğimizde sadelik ön planda tutulmaya başlanmıştır. Özellikle az makyaj doğal görünüm trendi ile bu yıl karşı karşıyayız. Sağlıklı ve ışıltılı cilt için onlarca markanın birbirinden farklı içeriklere sahip olan kremleri de oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır. Yazımızda 5 adımda sağlıklı ve ışıltılı cilt görünümüne sahip olmak isteyenler için araştırmalarımızı derledik.

Sağlıklı ve ışıltılı cilt

İşte 5 adımda sağlıklı cilde kavuşmak isteyenlere tavsiyelerimiz;

Düzenli Cilt Temizliği

Cildimiz için yapabileceğimiz en önemli adım cilt temizliğimizi özen göstermek olmalıdır. Bunun için cilt tipinize uygun bir yıkama jeli edinmelisiniz. Sabah ve akşam olmak üzere iki aşamada cildinizi gün içerisinde biriken yağ ve kirden arındırmalısınız. Bu şekilde cildinizin nefes almasını sağlayacak ve cildinizin tazeliğe kavuşmasını sağlayacaksınız.

Nemlendirme

Cilt temizliğinizi belli bir rutine bindirmeyi başardıktan sonra ki ilk adımınız cildinizi nemlendirmek olmalıdır. Nem cildimizin ihtiyaç duyduğu en önemli detaydır. Nem miktarını karşılayamadığınız cildinizi kuruyarak akne oluşumuna zemin hazırlar. Bunun önüne geçebilmek için mutlaka cildinizi düzenli bir şekilde nemlendirmelisiniz. Cilt tipinize uygun nemlendirici edinebilir ya da salatalık, yoğurt ve bal gibi nem veren doğal cilt maskeleri uygulayabilirsiniz.

Bol Su Tüketimi

Cildimizin nem ihtiyacını kullandığınız kremlerden veya yaptığınız doğal maskelerden sağlayabilirsiniz demiştik. Cildimize bu nemi kazandırabileceğimiz en önemli detay bol su tüketmektir. Bol su tüketimi sonucunda cildiniz nemli ve taze bir hale gelecektir. Bunu düzenli yaptığınız da cildinizde ki yumuşaklığı hissedeceğinizden eminim.

Sağlıklı ve ışıltılı cilt

Beslenme Düzeni

Sağlıklı bir cilt doğru beslenmeden geçer. Tükettiğimiz tüm besinler vücudumuza yarar ya da tam tersi zarar olarak geri dönmektedir. Bunun için tüketilen tüm besinlerin cilt sağlığınıza da etki ettiğinizi düşünerek sağlıklı beslenme rutini oluşturmalısınız.

Düzenli Uyku

Uyku düzeni oluşturmanız cilt sağlığınız için oldukça önemlidir. Yetersiz uyku ve özellikle belli bir dengede olmayan uyku düzeni cilt lekelerinizle savaşmanızı iki katına çıkaracaktır. Bu yüzden düzenli uyku almanız cilt sağlığınız için atacağınız önemli bir adım olacaktır. Günde en az 8 saat olacak şekilde uyku düzeninizi oluşturun ve sağlıklı, taze bir cilde kavuşun.

Yazar: müzeyyen

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?