Bakımlı Görünmek için Uykudan Önce 10 dokunuş

Bakımlı Görünmek için Uykudan Önce 10 dokunuş

Tüm günün yorgunluğunu atacak ve daha bakımlı görünmenizi sağlayacak ufak dokunuşlarla hem bakım evrenizi daha zevkli hale getirebilir hem de gece yatmadan önce rahat bir uyku çekebilirsiniz. İşte birbirinden pratik dokunuşlarla bakımlı görünmenizi sağlayacak 10 dokunuş…

Cildinize yoğun nem uygulayın

Cildimizi genelde sabahları nemlendiririz. Bu uygulama tabi ki yanlış değil. Fakat gece yatmadan önce sevdiğiniz bir nemlendiriciyi uygulayarak sabaha daha yumuşak bir ciltte uyanmanız cildinizi gece boyunca rahatlatacak ve istediği neme kavuşmasını sağlayacak.

Yüzünüzü mutlaka yıkayın

Su cildi temizleyerek zararlı maddelerden arındırmak için yapabileceğiniz en kıymetli şey. Sadece su ile yüzünüzü yıkamanız bile cildinize verebileceğiniz en güzel değer. Gece yatmadan önce cildinizi mutlaka bol su ile yıkamalısınız.

Maske yapmadan asla

Uzmanlara göre en etkili bakım gece yapılan bakımdır. En çok güvendiğin maskenizi gece yatmadan önce uygulamanız daha etkili sonuçlar görmenizi sağlayacaktır. İster sevdiğiniz bir maskeyi kendiniz hazırlayın isterseniz de güvendiğiniz markaların maskelerini kullanın tercih size kalmış.

Ojelerinizi sürün

Gece yatmadan önce tırnak bakımınızı yaparak sevdiğiniz bir ojeyi sürmeniz sabah kalktığınızda size kendinizi daha iyi ve bakımlı hissettirecektir.

Deodorant kullanın

Güzel kokmak kendini bakımlı ve temizli hissetmenin ilk adımı olsa gerek. Gece yatmadan önce mutlaka koltuk altınıza güvendiğiniz bir ürünü kullanın ve sabah uyandığınızda ter kokusunun önüne geçerek kendinizi iyi hissedin.

Kaş ve kirpik bakımını es geçmeyin

Gece yatmadan önce düzenli kullandığınız kaş ve kirpik yağları daha bakımlı gözükmenizi sağlayacaktır. Bunun aksini iddia edenler düzenli kullanım sağlamayanlardır. Özellikle badem yağı kaş ve kirpikleriniz için vazgeçilmeziniz olacak.

Saçınızı önemseyin

Sabahları duş alacaksanız mutlaka gece bir saç maskesi yapın ve yumuşacık saçlara kavuşun. Saç bakım yağları kullanarak da güzel sonuçlar elde edebilirsiniz.

Diş bakımınızı yapın

Dişleriniz gece yatmadan önce fırçalayarak sabah uyandığınızda kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.

Yumuşak dudaklar için bakım şart

Dudakları nemlendirmek cildinizi nemlendirmeniz kadar önemlidir. Özellikle kış aylarında çok daha fazla çatlayan dudaklarınıza gece yatmadan önce mutlaka bir nemlendirici sürerek kuruyup çatlamasının önüne geçin.

Topuz yaparak rahatlayın

Sabahları doğal su dalgası görünmesini istediğiniz saçlarınız için gece yatmadan önce ev topuzu yapmanız yeterli olacaktır. Kalıcı olarak görülmese de doğal görünmeniz için çok pratik bir hareket olacaktır.

Yazar: müzeyyen

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?