Bronz Ten Makyajı Nasıl Yapılır?

Bronz ten makyayı

Bronz ten makyayı

Bu yılın trendi olacak olan bronz ten makyajı baharın gelmesiyle tüm bakımlı kadınların gözdesi. Yazın sıcaklığı karşısında soluk bir ten ile yaza girmek istemeyenler için bronz ten makyajının püf noktalarını derledik. Adımları izleyerek bronz ten makyajının tekniklerine hâkim olabilir ve makyajınızı en doğru şekilde uygulayabilirsiniz.

bronz ten makyajı

Bronz Ten Makyajı Uygulaması

Öncelikle çok açık bir teniniz varsa bronzer seçerken ten renginize uygun tonda bir bronzer edinin. Bu şekilde güneşe çıktığınızda yüzünüze uyguladığınız ürün kötü durmayacaktır. Daha sonra yapmanız gereken doğru tekniklerle uygulamak olacaktır. Burun hizasından elmacık kemiklerinize doğru uygulayarak her yeri eşit miktarda dağıttığınızdan emin olmalısınız. Bu uygulamayı mutlaka bir fırça yardımı ile yapmalısınız. Tombul şekilde tasarlanan fırçalar oldukça uygun bir seçim olacaktır.

Ten Makyajı ile Göz Makyajının Uyumu

bronz ten makyajı

Bronz makyajın en önemli kurallarından biri aşırıya kaçmamaktır. Bunun için mutlaka göz farınızı doğru renkler seçerek yapmanız da fayda vardır. Bronz makyajı tamamlayan renkleri seçerek bir bütün oluşturmalısınız. Özellikle toprak renkleri bronz makyajın vazgeçilmezleridir. Buna ek olarak gözlerinizi belirginleştiren kirpiklerinizi de unutmamalısınız. Rimel uygulamasını doğru uygulayarak göz makyajınızı kusursuz bir şekilde tamamlamalısınız.

Nude Dudaklar

ten makyajı nasıl yapılır
ten makyajı nasıl yapılır

Ten makyajınızı tamamladıktan sonra gözlerinize kusursuz bir far uyguladığınız ve geriye çarpıcı dudaklar kaldı. Makyajın bit bütün olduğunu unutmayın. Eğer gözlerinizi çok fazla belirginleştirdiyseniz dudaklarınızda doğal renkler kullanmalısınız. Bu şekilde bronz makyajın hakkını vermiş olursunuz. Dudaklarınıza dudak kalemi ile hafif renk verebilir ya da nude renkte bir ruj uygulayabilirsiniz. Bu şekilde makyajınızı tamamlarsınız. Eğer dudaklarınızın ön planda olmasını istiyorsanız göz makyajınız da sadece kirpiklerinizi ön plana çıkarın ve koyu renklere ağırlık. Bu şekilde makyajınız da dengeyi sağlamış olursunuz.

0 Reviews

Write a Review

Derya

Read Previous

Selülit Giderici Kahve Maskesi Nasıl Yapılır?

Read Next

Para Harcamadan Nasıl Stil Sahibi Olunur?

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?