Buz Lazer Epilasyon Nedir?

Buz lazer epilasyon nedir? Buz lazer epilasyon yaptıranlar memnun mu? Buz lazer epilasyon hangi bölgelerde kullanılır? Buz lazer epilasyon fiyatları ne kadardır? Buz lazer epilasyon yaptıranlar memnun mu? Gibi sorular aklınızda ise doğru yere geldiniz demektir. Beraber cevaplarını bulalım.

Buz Lazer Epilasyon Nedir?

Buz Lazer Epilasyon Nedir?

Buz lazer epilasyon en kolay en pratik epilasyon şeklidir. İstenmeyen tüyleri bitirici özelliği ile sonlandırır. Kesin çözüm sunmaktadır. Vücut üzerinde diğer sistemlere göre daha geniş bir alan üzerinde etkili olmaktadır. Bu durum sebebiyle diğer epilasyon şekillerine göre daha kısa sürede daha fazla etki etmektedir. Bu epilasyon çeşidi kısa sürede etkili sonuçlar verdiği için seans sayıları da düşüktür.

Buz Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?

Seçili olan bölgeye sık sık atışlar yapılır. Bu şekilde kıl kökleri ağır ağır ısınır. Daha sonra ara verilir soğutulur. Bu soğutma sayesinde ağrı ve acı hafifler.

Belirli bir kademe ile bu ısıtma işlemi yapıldığı için ince ve açık renkli kıl kökleri üzerinde de etkili olabilmektedir. Diğer lazer uygulamalarında olan izler bu uygulama ile olmaz.

Buz Lazer Epilasyon Süresi Nedir?

Genellikle kullanıcıları tarafından 6 seansın sonunda işlem tamamlanmaktadır. Tüm vücut için yaklaşık 35-40 dakika gibi bir sürede işlem tamamlanır.

Buz Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanır?

Buz lazer epilasyon en ince ve açık renkli kıl köklerine bile ulaşarak etki ettiği için vücudun bütün bölgelerinde uygulanabilir. Yüzdeki ince ve küçük tüyler üzerinde de bacaklardaki tüyler üzerinde de aynı şekilde etkilidir.

Buz Lazer Epilasyon Nedir?

Buz Lazer Epilasyon Fiyatları Nelerdir?

Buz epilasyon diğer epilasyon modellerinde olduğu gibi sabit bir fiyatı yoktur. Bölgesel olarak ve ya belirli bölgelere ve ya bütün vücuda göre fiyatları değişkenlik göstermektedir.

Buz Lazer Epilasyon Erkekler İçin Uygun mudur?

Epilasyon son yıllarda kadınlardan daha çok erkeklerin rağbet gösterdiğini biliyoruz. Kalın ve koyu renkte olan erkek kıl kökleri üzerinde de buz lazer epilasyon etkilidir. Erkeklerde rahatlıkla bu yöntemi kullanabilmektedir.

Buz Lazer Epilasyon Hangi Mevsimde Yaptırılır?

Buz epilasyon her mevsim hem cilt tipine rahatlıkla uygulanabilir. Yaz kış fark etmesizin yaptırabilirsiniz. Epilasyon sonrası eğer güneşe çıkacaksanız normal zamanlarda olduğu gibi güneş kremi kullanmanız yeterli olacaktır.

Sizler için hazırladığımız buz lazer epilasyon nedir? yazımızın burada sonuna geldik. Sizlerinde bu konularda bilgisi varsa lütfen yorumlarda belirtiniz.

Sevgiyle kalın.

Yazar: ugur

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?