Buz Maskesi Faydaları Nelerdir?

Buz maskesi evde kolay bir şekilde uygulanabilecek maske türlerindendir. Buz kalıbında dondurduğunuz buzları pratik bir şekilde yüzünüze masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Yüzde bulunan lekeleri, akneleri gidererek cildin gerilmesini sağlar. Yaşlanma karşıtı olup ciltteki kırışıklıkları azaltır. Buz kalıplarının içerisine dilerseniz limon ya da zeytin yağı gibi cilde faydalı farklı bitkisel ürünler de ekleyebilirsiniz.

buz maskesi nedir

Buz Maskesinin Faydaları Nelerdir?

Buz maskesinin faydaları oldukça fazladır. Ancak etkisini görmek için mutlaka düzenli yapılması gerekir. Her bakım işlemi gibi buz maskesi de düzenli yapılmadığı sürece kalıcı bir çözüme ulaşılamaz. Buz maskesinin faydaları;

  • İçerisine sirke ekleyerek dondurduğunuz buz kalıbı ile yaptığınız masaj uygulaması daha çok güneş lekesi gibi kalıcı hale gelmiş lekelerin azalmasına yardımcı olur.
  • Buz kalıbının içerisine limon suyu damlatarak dondurduğunuz buz maskesi sivilcelerden kurtulmanıza yardımcı olur.
  • Buz maskesi yüz bölgesine masaj yapılarak uygulandığında cildin gerilerek kırışıklıkların azalmasına yardımcı olur.
  • Buz maskesi düzenli uygulandığında ciltte kapanan gözenekler açılmaya ve içerisine biriken kir dışarı çıkmaya başlar. Buna bağlı olarak da cilt gözenekleri genişlemeye ve nefes almaya başlar.
  • Göz altında oluşan morluk ya da kararma gibi durumların giderilmesinde de buz maskesi tedavi edici etkiye sahiptir.
  • Buz maskesi faydaları cildin gerilmesini sağladığından dolayı daha saydam bir cilt yapınız olmasını sağlar.
  • Buz maskesi selülit ve çatlak tedavisinde de tedavi edici etkiye sahiptir. Çatlaklarda oluşan boşlukların dolmasına ve giderilmesine yardımcı olur.

Buz maskesi faydaları için sade bir şekilde de yapabilirsiniz. Ancak içerisine cilt için farklı bitkisel ürünler eklemeniz daha kalıcı ve hızlı çözüme ulaşmanızı sağlayacaktır. Yaşadığınız probleme iyi gelen bitkisel ürünler de buz kalıbının içerisine eklenerek dondurulmalıdır. Buz maskesini her gün yatmadan önce cildinizde biraz bekleterek yapabilirsiniz. Kadınlar için evde en pratik uygulanacak maske türlerindendir.

Yazar: ugur

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?