Cilde Işıltı Kazandırmanın 5 Yolu

Cildimizin ışıltı görünmesi için

Cildimizin ışıltı görünmesi için seçtiğimiz an basit yol makyaj yapmak ve yüzümüze zarar veren birçok ürünü kullanmak olsa gerek. Oysa cildinize gereken değeri verdiğiniz zaman makyajsız ışıldayan bir cilde kavuşabilirsiniz. Cildiniz için yapmanız ve uygulamanız gereken bu rutinlerle kısa süre de ışıldayan bir cilde kavuşacaksınız.

Cildimizin ışıltı görünmesi için

Cildinizi Temiz Tutun

Cildinizin ışıldamasını ve parlamasını istiyorsanız yapmanız gereken ilk şey cilt temizliğine dikkat etmek olmalı. Temiz tutulan cilt üzerinde hem yapacağınız makyaj kusursuz görünür hem de makyaj yapmadan da cildiniz ışıldar. Bu yüzden gece yatmadan cilt temizliğinizi yapmalısınız ve sabahları ilk uyandığınız zaman cildinizi nemlendirmelisiniz. Bu uygulamayı görev gibi görmelisiniz ve bir gün dahi aksatmamalısınız.

Bakım Rutini Oluşturun

Cildi temiz tutmak kadar önemli olan diğer uygulamanız cilt bakımınızı aksatmamak olmalıdır. Cilt bakımınızı isterseniz profesyonel bir güzellik merkezine düzenli bir şekilde yaptırabilir isterseniz de kendi cilt bakımınız üstlenebilirsiniz. Mutlaka cilt bakım rutini oluşturun ve cildinize düzenli bir şekilde bakım uygulayın. Bu şekilde cildinizde oluşacak tüm kötü etkenlerden cildinizi korumuş olacaksınız ve kırışıklık oluşmasını engelleyeceksiniz.

Gözeneklerden ve Siyah Noktalardan Kurtulun

Ciltte oluşan siyah noktalardan kurtulmak demek cildin temizlenmesi anlamına gelmez. Gözenekler hala yerinde duruyor değil mi? Cildinizin kötü ve pürüzlü görünmesini sağlayan gözeneklerinizden kurtulmalısınız. Bunun için bakım uygulayabilirsiniz. Bu şekilde gözenekleriniz küçülür ve siyah nokta oluşumu en aza iner.

Cildimizin ışıltı görünmesi için

Cildini Nemlendir

Cilt temizliğine ve bakımını ne kadar çok dikkat edersen et cilde nem kazandırmadıktan sonra bir etki göremezsin. Cilt çok fazla suya maruz kaldığında ve sonucunda nemlendirilmediğinde kurur. Kuruyan cilt pul şeklinde pürüzlü bir hale gelir ve istenilen yumuşak bir cilt oluşmaz. Bu yüzden cildinizi nemlendirmelisiniz. Bunu doğal bakım maskeleri ile sağlayabilirsiniz. Artı olarak gül suyu ve soda gibi doğal malzemeler ile her gece yatmadan önce cildinizi nemlendirebilirsiniz.

Kaliteli Uyku

Cildimizin ışıltı görünmesi için, güzellik uykusu diye bir şey duymuşsunuzdur. Uykunun güzelleşmek üzerine olumlu etki ettiği az bilinse de aslında cildinize iyi gelecek bir yöntemdir. Uyku düzeninizi bozmayın ve mutlaka kaliteli uyku çekin. Yeteri kadar alınan uyku cildinize iyi gelecek ve yorgun cilt görüntüsünden uzaklaşmanızı sağlayacak.

0 Reviews

Write a Review

Derya

Read Previous

Işıltılı Saçlar için Bu Besinleri Tüketin

Read Next

Makyaj Tazelemenin Püf Noktaları

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?