Cilt Sıkılaştıran Bitkisel Yağlar

Cilt sıkılaştıran doğal bitkisel yağlar

Cilt sıkılaştıran doğal bitkisel yağlar

Cilt Sıkılaştıran Bitkisel Yağlar

Cilt Sıkılaştıran Bitkisel Yağlar nelerdir? Cilt sıkılaştırmak için ne yapmak gerekir? Cildi gerginleştiren doğal yöntemler nelerdir? Bu soruları hepimiz soruyoruz. Şimdi hep beraber cevaplarını arayalım. Cildimizi sıkılaştırmak adına sağlıklı beslenmemiz ve hareketsiz yaşamı terk etmemiz gerekir. Bunlara ek olarak yazımızda yer verdiğimiz cilt sıkılaştıran yağları kullanabilir ve etkilerini gözlemleyebilirsiniz. Cildinizin sıkılaşmasına yardımcı olacak birbirinden etkili bitkisel yağlar;

Kayısı Çekirdeği Yağı

kayısı yağı nedir

Kayısı çekirdeği yağınızı cildiniz için kullandığınız nemlendirici krem içerisine koyarak uygulama yapabilirsiniz. Bu işlemi isterseniz sade şekilde de uygulayabilirsiniz. Kayısı çekirdeği yağı cildiniz gerecek ve germe işlemini gerçekleştirecektir.

Portakal Yağı

portakal yağı nedir

Cildiniz hassas ise haftada 1 kez uygulayabileceğiniz portakal yağını cildinize masaj yaparak uygulamanız yeterli olacaktır. Normal bir cilde sahipseniz haftada 3 kez uygulama yapabilirsiniz. Portakal yağı vitamin ve mineral değeri çok yüksek bir yağdır.

Kantaron Yağı

kantaron yağı nedir
kantaron yağı faydaları, kantaron çiçeği, kantaron bitkisi

Özellikle cilt üzerinde oluşan yara ve yanık tedavisinde etkili olan kantaron yağı cilt üzerinde etkili bir yağdır. Haftada 1 kez uygulayabilirsiniz. İçerisinde bulunan vitamin ve mineraller sayesinde cildinize çok iyi gelecek olan kantaron yağı cilt dostu yağlardan biridir.

Fındık Yağı

fındık yağı nedir

Cilt çatlaklarını gidermede kullanılan fındık yağı cildinizin sıkılaşması için oldukça etkili bir yöntemdir. Masaj hareketleri ile uygulayabileceğiniz fındık yağını haftada 1 kez uygulamanız yeterli olacaktır.

Avakoda Yağı

avakado yağı

Cildin en çok ihtiyaç duyduğu vitaminlerin başında E vitamini gelir. E vitamini açısından oldukça zengin olan avakoda yağı cilde oldukça fazla faydası bulunan bir yağdır. Yağı masaj hareketleri ile uygulayabilirsiniz haftada 1 kez uygulamanız yeterli olacaktır. Avakoda yağına biraz su ekleyerek uygulayın.

Yasemin Yağı

Yasemin Çiçeği

Cildinizi sıkılaşmasını istediğiniz bölgeye bir pamuk yardımı ile yasemin yağınızı sürebilirsiniz. Haftada 1 kez uygulamanız yeterli olacaktır. Bitkisel yağların vücuda etkisi inanılmazdır fakat cildinizin sıkılaşmasını istiyorsanız tüm bunlara ek olarak su içmelisiniz ve hareket etmelisiniz. Sıkılaştıran egzersizleri de günlük rutininize ekleyebilirsiniz.

Cilt Sıkılaştıran Bitkisel Yağlar nelerdir? sorusuna 6 mucizevi bitkisel yağ ile detaylandırdık. Umarız memnun kalırsınız. Yeni yazılarımızda görüşmek dileğiyle sevgiyle kalın.

0 Reviews

Write a Review

Derya

Read Previous

Hamilelikte Diş Bakımı Yapılır Mı?

Read Next

Mucizevi Arı Sütünün Faydaları

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?