Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

Doğal diş beyazlatma yöntemleri

Doğal diş beyazlatma yöntemleri, Cildimizin kusursuz görünmesini sağlayan en önemli parçası hiç şüphesiz gülümsediğimiz de ortaya çıkan dişlerimizdir. Gülümsediğimiz de parlayan dişlerimizin olması hepimiz hayalidir ancak birçok nedene bağlı olarak dişlerimiz sararır ve kötü görünür. Beyaz ve parlak dişler için birçok yöntem mevcuttur ancak bu yöntemler diş eti sağlığını da riske sokabilmektedir. Tüm bu detaylardan yola çıkarak sizlere evde patik bir şekilde hazırlayabileceğiniz doğal diş beyazlatma tarifleri hazırladık. Bu tarifleri düzenli uyguladığınızda bembeyaz dişlere kavuşabilirsiniz.

Karbonat ve Limon ile Diş Beyazlatma

  • 1 paket karbonat
  • Yarım limon

1 paket karbonat içerisine bir dilim limonun suyunu sıkın ve iyice karıştırın. Hazırladığınız karışımı diş fırçanıza alın ve dişlerinizi fırçalayın. Fırçalama işlemini nazikçe yapın ve ağzınızı gargara yaparak çıkarın.

Kabartma Tozu ve Hindistan Cevizi ile Diş Beyazlatma

Malzemeleri iyice karıştırın ve kıvam aldıktan sonra diş fırçanız ile dişlerinize nazik hareketler yaparak uygulayın. Fırçalama işlemi bittikten sonra ağzınızı iyice gargara yapın. Haftada 2 defa uygulamanız yeterli olacaktır.

Kabartma Tozu ve Elma Sirkesi ile Diş Beyazlatma

  • 1 paket kabartma tozu
  • 1 yemek kaşığı elma sirkesi

Kabartma tozunun yarısını bir kap içerisine alın ve kıvamı gelene kadar göz kararı elma sirkesi ekleyin. Malzemeleri iyice karıştırın ve ardından dişlerinize nazik hareketler ile uygulayın. Haftada 2 defa uygulamanız yeterli olacaktır.

Muz Kabuğu ile Diş Beyazlatma

  • 1 adet muz kabuğu

Doğal diş beyazlatma yöntemleri, Muz içerisinde bulunan maddeler gereği dişleri beyazlatma da oldukça etkilidir. Muz kabuğunu atmayın ve beyaz kısmı ile dişlerinize masaj yapın. Bu yöntemden etkili sonuçlar almak istiyorsanız haftada 3 kez uygulamalısınız.

Yazar: Derya

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?