Evde Manikür Yapanlara 8 Tavsiye

Evde manikür yapma teknikleri

Gün içerisinde sürekli kullandığınız elleriniz, daima ön plandadır. Bu da kişisel bakımına özen gösteren tüm kadınların sürekli manikür yaptırması ihtiyacını doğurmaktadır. Ancak kuaförde yaptırabileceğiniz gibi kendinizde evde manikür yapmak mümkündür. Ancak manikürünüzün mükemmelliği ve tırnak sağlığınız için bazı püf noktalara dikkat etmeniz gerekir. Size vereceğimiz altın değerindeki 8 tavsiyeyle siz de mükemmel tırnaklara sahip olabilirsiniz.

Evde manikür yapanlara tavsiyeler

1-Maniküre Başlamadan Önce Tırnaklarınızın Ve Malzemelerinizin Temiz Olduğundan Emin Olun

Sağlıklı bir manikürün başı, temiz malzemelerdir. Tırnağınızın ya da malzemelerinizin temiz olmaması tırnağınızın mikrop kapmasına neden olabilir. Bu nedenle maniküre başlamadan önce ellerinizi iyi bir şekilde yıkamanız ve malzemelerinizi dezenfekte etmenizde fayda vardır.

2 – Ellerinizi Ve Tırnak Etlerinizi Yumuşatın

 Manikür işleminizin daha acısız ve yumuşak geçmesi için ellerinizi bir kabın içerisine ılık su koyarak bekletin. Dilerseniz biraz sabunda kullanabilirsiniz. 10 dakika kadar ellerinizi bekletmeniz tırnak etlerinizin nemlenmesini ve yumuşamasını sağlayacaktır. 

3 – Bitkisel Yağlarla Tırnaklarınızı Besleyin

Zeytinyağı başta olmak üzere badem yağı, fındık yağı, Hindistancevizi yağı ve lavanta yağı gibi bitkisel yağları manikür suyunuza ekleyin. Bu yağlar tırnaklarını yumuşatacağından kolay törpülenmesini ve şekillenmesini sağlayacaktır. Ayrıca bu şekilde fazla olan tırnak etleri de iyice belirginleşecektir.

4 –Limon Tercih Edin

Kırılan, güçsüz tırnaklara sahipseniz, manikür suyunuzun içerisine birkaç damla limon damlatmalısınız. Tırnaklarınızı olduğundan daha beyaz gösterecek olan limon, tırnaklarını besleyerek kırılmasını engelleyecektir.

5 – Tırnak Etlerinize Savaş Açın

Ellerinizi yumuşattınız, tırnaklarınızı kestiniz sıra geldi tırnak etlerine. Ellerinizin bakımsız görünmesine sebep olan tırnak etlerini törpü ya da kürdan yardımıyla ittirin. Ardından özel makasıyla kesin. Ancak tırnak etleriniz azsa, sadece ittirmeniz yeterli olacaktır.

6 – Törpülemeyi Unutmayın

Ellerinizi yumuşatıp fazla etlerini temizlemenizin ardından manikür işlemi bitti diye düşünmeyin. Düzgün ve eşit tırnaklar için mutlaka törpüleme işlemini yapın. Bu aşamada ise metal törpüler kullanmak yerine kağıt ya da cam törpüleri tercih etmeniz daha sağlıklı bir seçim olacaktır.

7 – Nemlendirin

Gerek manikür işleminden sonra gerekse normal hayatınızda tırnaklarınızı sık sık masaj yaparak nemlendirin. Bunun için bir el kremini yanınızdan ayırmamakta fayda olacaktır.

Evde oje sürmek

8 – Oje Kullanın

Evde manikür yapmak adına verdiğimiz son tavsiye, manikürün ardından tırnaklarınızın ışıl ışıl parlamasını istiyorsanız, tırnaklarını şeffaf ojeyle taçlandırın.

0 Reviews

Write a Review

çilo

Read Previous

Her Dönem Moda Olan 8 Yaz Tavsiyesi

Read Next

Evde Saç Boyamak İsteyenlere 8 Tavsiye

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?