Evde Saç Boyamak İsteyenlere 8 Tavsiye

Evde saç boyamak isteyenlere tavsiyeler

Kuaföre giderek saçınızı boyatmak yerine aynı sonuca evde de ulaşabilmeniz mümkün. Ancak evde saç boyamak konusunda dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Özellikle saçınızın kuaför kalitesinde boyanmış gibi görünmesini istiyorsanız, renk ve boyama tekniklerine çok dikkat etmeniz gerekir.

Evde saç boyamak

Boyanın Rengine Karar Verin

Özellikle ilk defa saç boyayacaksınız geçiciliği yüksek olan saç boyası ürünlerinden tercih etmeniz geri dönüşünüzü kolaylaştıracaktır. Ancak renkte kararlı tonda emin değilseniz, iki farklı saç boyasını karıştırabilirsiniz. Birçok kadın tarafından sıkça kullanılan bir yöntem olan iki rengi karıştırma işlemi doğru yapıldığında ideal bir ton elde edilmektedir.

Saçınızı Yıkayın

Saçınızı boyamak istediğiniz renge karar verdikten sonra saçınızı güzel bir şekilde yıkamanız gerekir. Bu işlem saçtaki doğal yağın ortaya çıkmasına sağlayacaktır. Böylece boya saça daha kolay adapte olmaktadır.

Saçınızı Tarayın

Saç boyama işlemine geçtiğinizde ise saçlarınızı düzgün bir şekilde taramanız gerekir. Tarama işlemi saç tellerinizin eşit miktarda boya almasını sağlayacaktır. Bu nedenle evde saç boyarken en önemli nokta tarama işlemidir.

Evde saç boyamak

Saçlarınızı 4 Bölmeye Ayırın

Güzel bir şekilde taradığınız saçlarınızı üstten 2 ve alttan 2 olmak üzere 4 bölüme ayırmanız gerekir. Bu bölümleri küçük bir toka ile toplamanız, birbirine karışmamasını sağlayacaktır. Böylece her bölümü tek tek boyayarak boyama işlemini kolay bir şekilde bitirebilirsiniz.

Boyayı Dipten Uca Doğru Uygulayın

En doğru boyama işlemi için saçları dipten uca doğru boyamak gerekir. Onun için mutlaka bir boyama fırçası kullanmanız gerekir. Tüm kozmetik marketlerde bulabileceğiniz saç boyama fırçaları sayesinde tüm saç tellerine boya uygulayabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta tüm saç tellerini eşit miktarda boya dağıtmaktır. Evde saç boyarken renk tutturmanın en önemli püf noktası da eşit miktarda boyadır.

Bekleme Talimatına Uyun

Kullandığınız saç boyasının üzerinde yazan bekleme süresine mutlaka uyun. Özellikle boyama işlemine başladığınız saati not alın ve buna göre hesaplama yapın. Çünkü saç boyasını fazla tutmak rengin kalıcılığını artırmayacağı gibi saça da zarar verecektir. Saçınızın boyama işlemi bittiğinde bir bone yardımıyla saçınızı sarın. Boyanın etkisini arttırmak için ise bonenin üzerine bir havlu sarabilirsiniz.

Evde saç boyamak

Ilık Suyla Durulayın

Boyanın durulanacağı saat geldiğinde saçınıza aşırı sıcak su ile değil ılık su kullanılarak durulayın. Yıkama işleminize saçınızdan berrak su gelene kadar tekrar ettirmeniz gerekir.

Saçınızı Dinlendirin

Evde saç boyamak kolaydır fakat dikkat edilmesi gerekir. Saç renginizden memnun kalmadıysanız, 2 hafta dinlendirdikten sonra yeniden boyayabilirsiniz.

0 Reviews

Write a Review

çilo

Read Previous

Evde Manikür Yapanlara 8 Tavsiye

Read Next

Hamile Kalmak İsteyenlere 8 Tavsiye

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?