Gözenekleri Sıkılaştırmak İçin Doğal Yöntemler

Ciltteki Gözenekler Neden Genişler?

Gözenekleri sıkılaştırmak için doğal yöntemler Cildimizin nefes almasını sağlayan ciltte bulunan gözeneklerdir. Ancak cilt nefes altıkça dışardaki hava ve kirler cilt üzerindeki gözeneklerin dolmasına neden olur. Bu durumda da ortaya hoş olmayan bir görüntü çıkar. Ayrıca bu gözeneklerde oluşan kirlenmeler arttıkça gözenekler daha da genişler ve dışardan bakıldığında özellikle yüz bölgesinde çok net görülür. Cilt bakımı düzenli olarak yapılmadığında da gözeneklerde genişleme olur. Gözeneklerin genişlemesi aynı zamanda bu gözeneklerin tıkandığı anlamına gelir. Bu nedenle de cildin nefes alması imkansız bir hal alır. Bu nedenle mutlaka gözeneklerin sıkılaştırılmasına dikkat edilmelidir.

Gözenekleri Sıkılaştırmak İçin Doğal Yöntemler

Limon

Halk arasında da bilindiği gibi cilde en faydalı doğal ürünlerin başında limon gelir. Hem sağlığa hem cilde faydası oldukça fazladır. Her gün düzenli olarak yüzün limon suyu ile silinmesi gözeneklerin içerisinde biriken kirin azalmasına ve gözeneklerin sıkılaşmasına yardımcı olacaktır. Limon suyu yerine limonu halka olarak keserek cilt üzerinde bir süre bekletilmesi de uygun bir yöntem olacaktır.

Buz kompleksi

Buz kompleksi vücut sıkılaştırmalarında da en etkili uygulamalardandır. Aynı zamanda gözeneklerinde sıkılaşmasını sağlamakta ve göz altı torbalarını da azaltmaktadır. Özellikle sabahları yüzü yıkadıktan sonra buzu yüz bölgesinde gezdirerek masaj yapılması gözenek içerisinde sıkışan kirlerin azalmasına ve gözeneklerin sıkılaşmasına yardımcı olacaktır.

Kil Maskesi

Gözenekleri sıkılaştırmak için doğal yöntemler arasında olan Kil maskesi gözeneklerin sıkılaşması ve cilt bakımı için çok eski çağlardan beri kullanılan bir yöntemdir. Kil maskesinin haftada bir ya da iki defa uygulanması hem cilt bakımınız hem de gözeneklerin sıkılaşmasını sağlamaktadır.

Bunlar dışında cilt bakımına önem verilmesi gözeneklerin sıkılaşması için en önemli unsurlardır. Yüzün sürekli yıkanması ve cilt temizleyici toniklerle temizlenmesi gerekmektedir.

0 Reviews

Write a Review

müzeyyen

Read Previous

Göz Altı Torbalarından Kurtulmanın Yolları

Read Next

Dijital Çağda Anne Baba Olmak

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?