Gül Yağının Faydaları Nelerdir?

gül yağının cilde faydaları

Gül Yağının Faydaları Nelerdir? Kozmetik sektörünün vazgeçilmezi olan gül gerek rengiyle gerekse kokusuyla gönüllerde taht kurmuş bir çiçektir. Cilt bakım ürünlerinin içerisinde bol miktarda rastladığımız ve parfüm sektörünün vazgeçemediği gülün tek başına sağladığı faydaları saymakla bitmiyor. Gülden elde edilen gül suyu ve gül yağı gibi karışımlar hem cildimize hem de vücudumuza etkisi ile gönlünüzü fetih edeceğe benziyor.

Gül Yağının Faydaları Nelerdir

Gül Yağının Faydaları Nelerdir?

Oldukça faydalı olan gül yağı hamileler için mutlaka doktora danışılmadan kullanılmaması gereken bir yağdır. Kıvamı yoğun olduğu için kokusu baş ağrısına sebebiyet verebilir bu yüzden kullanmadan önce mutlaka miktarına dikkat edilmelidir.

  • Öksürüğe iyi gelen gül yapı aynı zamanda bağışıklık sistemini de güçlendirici etkiye sahiptir.
  • Öksürük probleminize karşı kullanmak istiyorsanız sıcak bir suyu kaba koyun ve içerisine birkaç damla gül yağı ekleyin. Buharı nefes yoluyla temas ettirmeniz yeterli olacaktır.
  • Ağrı kesici özelliği olan gül yağını masaj yaparak ağrılı bölgeye uygulayabilirsiniz.
  • Masaj yaparak uyguladığınız gül yağı kan dolaşımını hızlandırarak güzel kokusuyla teniniz ferahlamasını sağlayacaktır.
  • Depresyona iyi geldiğine inanılan gül yağını duşta da kullanmak mümkün. Bunun için su dolu küvete birkaç damla gül yağı ile lavanta yağını eklemeniz yeterli olacaktır. Kokusu ile rahatlamanızı ve stresinizi atmanızı sağlayacaktır.

Gül Yağının Cilde Faydası

Ayrıca Gül suyunun faydaları için mutlaka diğer yazımızı okumalısınız. Cilde sağladığı yararlar sayesinde birçok cilt bakım ürünü içerisinde bulunan gül yağı aynı zamanda kozmetik ürünlerde de baş göstermektedir. Cildi güzelleştirerek yaşlanmaya karşı koruyan gül yağı özellikle yaşlanma karşıtı kremlerin içerisinde bol miktarda bulunmaktadır. Cildinizi yumuşatarak nemlendirir ve antioksidan özelliği sayesinde cildinizi rahatlatır. Eğer cildiniz üzerinde ince yapılı kırışıklık oluşumu varsa gül yağı kullanabilirsiniz. Bu sayede kırışıklık görünümünü en aza indirmiş olacaksınız.

0 Reviews

Write a Review

Derya

Read Previous

3 Adımda Yağdan Kilo Verme

Read Next

Kuru Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?