Gün Boyu Kalıcı Makyaj Nasıl yapılır?

Kalıcı makyaj

Gün Boyu Kalıcı Makyaj Nasıl yapılır? Makyaj yapmayı seviyor ve makyajsız asla diyorsanız hem doğru makyaj uygulamalarına hâkim olmanız gerekiyor hem de makyajınızın kalıcılığını artırmanız gerekiyor. Makyajınızın gün boyu güzel görünmesi için birkaç adım uygulayarak kalıcı makyaj deneyiminin tadına çıkarabilirsiniz. Uzun saatler boyu cildiniz de kalan makyajınız akarak ilk görüntüsünü kaybedebilir. Üzülmeyin bu adımları izleyerek makyajınızı uzun süre kullanma şansını yakalayacaksınız.

Makyaj Öncesi Primer Kullanın

Makyajınızın kalıcılığını artırmak adına mutlaka bir primer( baz) kullanmanız akıllıca olacaktır. Makyaj öncesi kullanılan bu ürün krem kıvamında olup makyajınızın kalıcılığını artırmaktadır. Üstelik cilt tipinize uygun çeşitleri de vardır. Yüzünüze uyguladığınız bu ürün ile fondöteniniz yüzünüze tam oturacak ve gün boyu kalıcı kalacaktır.

pudra

Yağlı Ciltler İçin Pudra

Makyajı uyguladıktan sonra sabitlemek makyajın kalıcı olması açısından çok önemlidir. Özellikle yağlı ya da karma ciltler için pudralama yöntemi önerilir. Cildinize yaptığınız ten makyajınızın bittikten hemen sonra pudra ile sabitleyerek makyajınızın kalıcılığını artırabilirsiniz.

Makyaj Sabitleyici Sprey

Makyajın kalıcılığı için çıkarılmış bu ürünü kullanmak aslında bu işin sırrını oluşturur. Cildinize uyguladığınız makyajınız bittikten sonra bir makyaj sabitleme spreyiyle olaya damganızı vurabilirsiniz. Yüzünüz ile sprey arasında biraz mesafe bırakarak makyaj sabitleme spreyinizi kullanın göreceksiniz ki makyajınız uzun süreler dayanmış ve harika görünüyor.

makyaj temizleme
makyaj temizleme

Cilt Bakımı Rutini

Gün Boyu Kalıcı Makyaj Nasıl yapılır? son aşama. Cilt üzerine yapılan makyajınızın kalıcı olmasını istiyorsanız cilt bakımınızı düzene bindirmelisiniz. Temizlenerek ölü hücrelerden arınan cilt üzerine yapılan makyaj en iyi şekilde yapılmış makyajdır. Özellikle cildinizi makyajdan önce mutlaka nemlendirin ve cilt temizliğinizi yapın. Cildiniz yeteri kadar temizlenmiş ve yeteri kadar nem almış ise makyajınız hem daha iyi gözükür hem de uzun süreler kalıcılığından ödün vermez.

0 Reviews

Write a Review

Derya

Read Previous

Nasıl Siyah Noktalara Son Verelir?

Read Next

Bebekler İçin Pratik Çorba Tarifleri

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?