Güzel Cildin Yolu Mideden Mi Geçer?

Güzel cildin yolu mideden geçer

Güzel cildin yolu mideden geçer

Güzel cildin yolu mideden geçer? Şeker hastalığından kalp rahatsızlığına kadar birçok rahatsızlığın atlatılmasında ya da bu tür hastalıklardan korunmada önemli rol oynayan besinler cilt sağlığı açısından da altın değerinde. Uzmanlar sağlıklı pürüzsüz ve parlak cilde sahip olmanın mideden geçtiğini söylemektedirler ve cilde bakmanın en iyi yolunun tüketilen besinler olduğundan bahsetmektedirler. Cilt sağlığınız için sofranızdan eksik etmemeniz gereke besinleri sizler için derledik. İşte cildinize dost besinler;

Yeşil Çay

Güçlü antioksidan kaynağı olan yeşil çay düzenli tüketildiğinde kilo vermeye ve metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olur. Ancak bu etkilerine ek olarak kırışıklıklara ve ciltte oluşan pürüzlere karşı da savaşmaktadır. Cildiniz canlı ve parlak görünür ve içtiğiniz yeşil çayın poşetlerini atmayarak göz altı morluklarınızın üzerinde bekletebilir ve bu sorununuzla da başa çıkabilirsiniz.

Su

Cildimizin en etkili ve en faydalı dostu hiç şüphesiz sudur. Cildimizin canlı ve parlak gözükmesi için neme ihtiyacı vardır ve bu nem oranını karşılamanın en iyi yolu düzenli su tüketiminden geçmektedir. Günde en az 8 bardak su tüketerek bu nem ihtiyacını karşılayabilirsiniz ve cildinize gereken değeri verebilirsiniz.

Ay Çekirdeği

E vitamini cildimiz için önemli bir vitamindir ve içerisinde E vitamini bol miktarda barındıran ay çekirdeği cildimiz için oldukça etkilidir. Bir avuç tüketeceğiniz ay çekirdeği cildinizi yaşlanma etkilerine karşı korur ve cildinizin pürüzsüz görünmesini sağlar.

Yumurta

Güçlü vitamin kaynağıdır ve tam bir protein deposudur. Bu durumlar da beraberinde cilt dostu olmasını sağlamaktadır. Hücrelerinizin yenilenmesine katkı sağlayan yumurta aynı zamanda kollajen artırımı sağlayarak yaşlanmayı geciktirir. Cildinizin yanı sıra saç ve tırnaklarınıza da etki ederek daha güçlü tırnaklara ve saçlara sahip olmanızı sağlar.

Havuç

Derinizde oluşacak kırışıklıklara karşı savaşmanıza büyük ölçüde yardımcı olan havuç içerisinde bulundurduğu maddeler sayesinde cilt dostu olarak anılan besinlerden biridir. İsterseniz havuç suyu içerek faydalanabilirsiniz isterseniz de çiğ olarak tüketebilirsiniz. Zamanla cildiniz parlar ve genç görünür.

Zeytinyağı

Güzel cildin yolu mideden geçer, özellikle dış bakım olarak kullanılan zeytinyağını tüketerek iç bakım şansından da yararlanabilirsiniz. Bu özelliği sayesinde bulunmaz bir nimettir ve cilt problemlerine karşı oldukça etkilidir. Deri problemlerine karşı savaşan zeytinyağını sofralarınızdan eksik etmemelisiniz. Sevgiyle kalın.

0 Reviews

Write a Review

Derya

Read Previous

Saç Kırıkları için Bakım Kürleri

Read Next

Yağ Yakmaya Yardımcı İçecek Nasıl Hazırlanır?

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?