İpek Kirpik Nedir? İpek Kirpik Nasıl Uygulanır?

İpek Kirpik Nedir?

Kadınların gözlerine verdiği önem oldukça fazladır. Bir kadın için gözlerin önemli olması bakışlara verdikleri önemden gelir. Gözlerin daha çekici görünmesi ve öne çıkması içinde kirpiklere bağlıdır. Kirpiklerin daha uzun ve belirgin olması için her kadın maskara kullanmaktadır. Ancak bazı kadınların kirpiklerinin kısa olması ya da seyrek olması nedeni ile maskara kullanması da yeterli olmamaktadır. İşte bu aşamada takma kirpikler devreye girmektedir. Takma kirpiklerde en çok tercih edilen ipek kirpiklerdir. İpek kirpik, saf ipek ile üretilen ve kirpik bölgesine tek tek takılan bir kirpik türüdür. Ancak ipek kirpik uygulaması yapılırken mutlaka konu ile ilgili detaylı bilgiye sahip olunması gerekir.

İpek Kirpik Nasıl Uygulanır?

İpek kirpik uygulaması oldukça kolay bir işlemdir. Uzun süre kirpiklerin maskara dahi sürmeden dolgun ve uzun görünmesini sağlamaktadır. İpek kirpik takılırken yapıştırıcı kullanılmaktadır. Ancak bu yapıştırıcının kullanım esnasında oranına çok dikkat edilmelidir. Kirpiklerin olduğu bölgeye uzun kısa şeklinde ipek kirpikler yapıştırıcı yardımı ile tek tek takılır. Bütün kirpiklerin aynı boyda olmaması oldukça önemlidir. Çünkü takılan ipek kirpiklerin hepsinin aynı boyda olması oldukça itici ve takma olduğunu gösteren bir durum olacaktır. Bu nedenle bu şekilde uygulama yapılmalıdır.

İpek Kirpik Takıldıktan Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

İpek kirpik takıldıktan sonra bakımına dikkat edilmediği sürece kullanım süresi daha da azalacaktır. Bu nedenle ipek kirpik takıldıktan sonra yaklaşık bir gün boyunca gözler yıkanmamalıdır. Çünkü kirpikler takılırken kullanılan yapıştırıcı tam kurumadığından dökülmeye başlayacaktır. Yine ipek kirpik takıldıktan sonra ortalama 3 gün boyunca maskara kullanılmamalıdır. Maskara kullanımı için mutlaka bir süre daha beklenmelidir. Bir süre kontrollü davranılarak dikkat edilmesi uygulanan ipek kirpiklerin kullanım süresini daha da uzatmakta ve görünüm olarak da daha güzel görünüm olmasını sağlamaktadır.

0 Reviews

Write a Review

müzeyyen

Read Previous

Dünyada Başkenti Olmayan Ülke Nauru

Read Next

Evlerde Nasıl Yer Tasarrufu Yapılır?

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?