İstenmeyen Tüylerden Kurtulmanın Doğal Yolları

İstenmeyen Tüylerden Kurtulmanın Doğal Yolları

İstenmeyen tüyler her kadının büyük bir problemidir. Kadınlar sürekli ağda yapmak zorunda kalarak ağrılı bir şekilde bu tüylerden kurtulmaya çalışır. Ancak bunlara kalıcı çözüm bulmak oldukça zordur. Teknolojinin ilerlemesi ile lazer epilasyon yöntemi ile kalıcı çözüm bulunmuştur. Ancak bu da hem uzun hem de mali açıdan insanları zorlayan bir yöntemdir. Bu nedenle istenmeyen tüylerden kurtulmanın doğal yolları denenerek sorun çözülebilir.

Limon Kürü

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın doğal yollarından en etkili ve kolay uygulananı limon kürüdür. Doğal yöntemler kullanılırken kıl köklerini zayıflatacak olan bitkiler tercih edilmelidir. Limon kürü de kıl köklerini zayıflatma etkisine sahip olduğundan sorunun çözülmesine yardımcı olacaktır. 1 tane limonu sıkarak içerisine bir miktarda tuz ekleyerek karıştırmalısınız. Limon kürü tüyü dökmez. Bu nedenle epilasyon işlemini yaptıktan sonra tekrar tüylerin çıkma sürecini uzatır. Zamanla da kıl köklerini cansızlaştırır. Epilasyondan sonra düzenli olarak tüylerin alındığı bölgelere sürülür. En fazla 2 saat bekletildikten sonra yıkanmalıdır.

Soğan Kürü

Soğan kürü de istenmeyen tüylerden kurtulmanın doğal yollarından biridir. Soğan kürü daha çok tüylerin çıkma süresini uzatır. Soğanı bıçaklı mikser ile püre haline getirip suyunu çıkarmanız gerekir. Daha sonra epilasyondan sonra tüylerin alındığı bölgelere pamuk ile sürülür. Yaklaşık 1 saat bekleyip yıkanması gerekir. İstenmeyen tüylerden kurtulmanın doğal yolları için kullanılan bitkiler dışında uygulanan kürlerin etkili olması için düzenli yapılması gerekir.

Tüyleri Epilasyon Yapmadan Almak İçin Karışım

Yukarda belirttiğimiz kürler tüylerin çıkmasını geciktirmek ya da azalmasını sağlamak içindir. Ancak epilasyon yapmadan da istenmeyen tüylerden kurtulmanın doğal yolları vardır. Bunların en etkilisi ceviz kabuğu ile yapılan karışımdır. Ceviz kabuğu yakılarak külleri çıkarılır. İçerisine bir miktar su eklenerek kremsi bir hale gelmesi sağlanır. Bir gün bekletildikten sonra tüylü bölgelere sürülür. Yarım saat bekletildikten sonra yıkanır. Ertesi gün tekrar uygulanmalıdır.

0 Reviews

Write a Review

müzeyyen

Read Previous

Salonlarda Yeni Moda TV Ünitesi

Read Next

Yulaf Zayıflamada Kullanılır mı?

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?