Kalıcı Makyaj Nedir? Avantajları Nelerdir?

Kalıcı Makyaj Nedir?

Kalıcı Makyaj Nedir? Avantajları Nelerdir? Makyaj yapmayı seviyorsanız ancak bunu her gün yapacak vaktiniz yoksa ya da üşeniyorsanız tam size göre bir uygulama ile karşınızdayız. Son yılların en trend uygulaması olan kalıcı makyaj ile uzun süre makyajlı görünümünüzden taviz vermeyeceksiniz. Ancak bu uygulama nasıl yapılır? Zararları var mı? Ne kadar süre dayanmaktadır? Soruları merak konusudur. Kalıcı makyaj hakkında merak edilen tüm soruları sizler için araştırdık. Tüm merak edilenler ile kalıcı makyaj detayları yazımızda.

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılıyor?

Kalıcı makyaj dövme yaptırmaya benzet. Kalıcı makyaj uygulanacak bölgeye iğne yardımıyla boya enjekte edilir ve makyaj etkisi yaratılır. Kaşlar, yanaklar, göz altları ve dudaklar bu iğne yardımı ile boyanır ve makyajlı görünüm elde edilir.

Kalıcı Makyajın Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Kalıcı makyaj ile vakitten kazanırsınız ve her daim makyajlı görünerek bakımlı bir imaj çizersiniz. Sabahları uyandığınızda yorgun hissetseniz bile ayna karşısına geçtiğiniz de yorgun bir görüntü ile karşılaşmazsınız. Uzun süre makyaj malzemesi almanıza bile gerek kalmaz ve kalıcı makyaj ile tazelemeniz gerekecek bir cildiniz olmaz. Cildiniz her an hazır ve bakımlı görünür.

Kalıcı Makyajın Dezavantajı Var mı?

Kalıcı makyajın tek bir dezavantajında bahsedecek olursak kullanılan renkleri değiştiremeyeceğiniz gerçeğidir. Makyajınız için seçtiğiniz allık rengi sabit kalır ve hangi mevsimde olursanız olun bu rengi kullanırsınız. Aynı şekilde dudaklar için de geçerli bir durumdur.

Kalıcı Makyaj Riskli Bir İşlem midir?

Kalıcı Makyaj Nedir? Kalıcı makyajı mutlaka işinin hakkını veren bir yerde yaptırmalısınız. Bu işlem için en uygun yer bir doktor tarafından uygulanan yerler olmalıdır. Bu şekilde cildinize uygulanan maddenin ne olduğu hakkında fikir sahibi olursunuz ve güvenilir bir işlem yaptırmış olursunuz.

0 Reviews

Write a Review

Derya

Read Previous

Kırık Kalp Sendromu Nedir? Belirtileri Nelerdir?

Read Next

Strese ve Uykusuzluğa İyi Gelen Bitki Çayları

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?