Kendi Deodorantını Kendin Yap

Kendi deodorantını kendin yap

Kendi deodorantını kendin yap

Kendi Deodorantını Kendin Yap

Kendi deodorantınızı nasıl yaparsınız? Bugün sizlerle kendi deodorantınızı yapmanız konusunda bilgilendireceğiz. Peki kendi deodorantını kendin yap kısmı nasıl olacak? Hadi başlayalım. Koltuk altına kullandığın ürünün kimyasal içeriğe sahip olmasından rahatsızsan evde hazırlayabileceğiniz çok doğal ve bir o kadar faydalı bir tarif ile karşınızdayız. Evde kolayca hazırlayabileceğiniz ve kimyasal içermeyen u karışım ile ter kokusuna da çare bulacaksın.

Bu karışımı yaptıktan sonra düzenli bir şekilde kullanım gösterdikten sonra koltuk altı terlemesi sorununuzun aza indiğini de göreceksiniz. İsterseniz karışımın içerisinde lavanta yerine kokusu daha çok hoşunuza giden farklı bir yağ ekleyebilirsiniz.

Hindistan Cevizi Yağı İçeren Deodorant Yapımı

Gerekli Malzemeler

  • 3 çorba kaşığı Hindistan cevizi yağı
  • 2,5 yemek kaşığı balmumu
  • 1 çorba kaşığı mısır nişastası
  • 1 çay kaşığı karbonat
  • 3 damla lavanta
  • 3 damla çay ağacı yağı

Hazırlanış Aşaması

Öncelikle bir tencerenin içerisine su ekleyin ve kaynamaya bırakın. Daha sonra Hindistan cevizi yağı ile balmumunu kaynayan tencerenin içerisine cam bir kâse içerisine alarak tam ortasına yerleştirin. Bu şekilde malzemeler benmari usulü eriyecektir. Bu işlem biraz uzun sürebilmektedir. Eridikten sonra karışımın içerisinde karbonat ve mısır nişastasını ekleyin ve karıştırın. Tüm ürünlerin birbirine karıştığından emin olmalısınız. Daha sonra yavaş yavaş lavanta ve çay ağacı yağlarınızı eklemeye başlayın. Karışımınız hazırlandıktan sonra bir şişeye koyarak muhafaza edin. Bu şekilde hazırlamış olduğunuz deodorantınız hem mis gibi kokmanızı sağlayacak hem de ne kullandığınız hakkında fikriniz olduğu için içiniz rahat olacaktır. Kimyasal ürün kullanmak istemiyorsanız bu karışımı mutlaka denemeli ve sonuçları aldığınızda düzenli bir şekilde kullanımına devam etmelisiniz.

Karışımı isterseniz gece yatmadan uygulayabilir ve sabah mis gibi kokabilirsiniz. Sabah uyandığınızda bir kat daha sürebilir ve üzerine bebek pudrası geçebilirsiniz. Yapacağınız bu işlem kokusunun kalıcılığını artırmanıza yardımcı olacaktır.

0 Reviews

Write a Review

Derya

Read Previous

Uzun Ömürlü Evliliğin Sırrı Nelerdir?

Read Next

Londra Gezi Rehberi 2019

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?