Kirpik Lifting Nedir? Kirpik Lifting Zararlı mıdır?

Kirpik liftingi nedir

Kirpik liftingi nedir? Kadınlar arasında hızla yayılan ve uygulanmaya başlayan bir işlemdir. Kirpiklerin hacimli ve kıvrımlı görünmesi her kadının istediğidir. Bu görünüm için bir çok maskara çeşitleri kullanılır. Ancak bazen yine de istenilen sonuca ulaşılamaz. Kirpik lifting sayesinde ortalama 3 ay civarı kirpikler doğal bir kıvrımlı görünüme sahip olur. Kirpik lifting bir anlamda kirpiklere yapılan keratin bakımıdır. Özellikle kirpik diplerinde işlem yapılarak kirpiğin üst kısımlarına doğru ilerlenir.

Kirpik liftingi

Kirpik Lifting Nasıl Yapılır?

Kirpik liftingi nedir? Öğrendikten sonra şimdi sıra geldi kirpik lifting uygulamasına, bu uygulama oldukça pratik bir işlemdir. Ancak güzellik salonlarında konuyla ilgili uzman kişiler tarafından kirpik lifting yapılabilir. Kirpik lifting işleminde ilk önce alt kirpiğin ve üst kirpiğin altlarına silikonlu ped koyulur. Kirpikler kirpik lifting işlemi için kullanılan özel fırçalar ile ters yöne doğru tarama işlemi yapılır. Kirpikler bu işlemden sonra hacimli ve kıvrımlı bir görünüm alır. Sonra kirpik lifting işlemi için özel solüsyonlar kirpiklere diplerinden başlanarak uygulanır. Biraz bekledikten sonra ucu taraklı fırça yardımı ile kirpikler taranarak birbirinden ayrılması sağlanır. Bu işlemler yapıldıktan sonra son işlemde yine keratin bakımı yapılır. Ve işlem tamamlanır. Bu işlemden sonra 1 gün boyunca göz makyajı yapılmaması ve maskara sürülmemesi gerekir.

Kirpik Liftinginde Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Kirpik liftingi nedir

Kirpik lifting işlemi ile ilgili dikkat edilmesi gereken durumlar vardır. Çünkü kirpik lifting uygulamasında kimyasal ürünler kullanılmaktadır. Bu da herhangi bir olumsuz durum yaratarak alerjik sorunlar da yaratabilir. Öncelikle kirpik lifting işlemi için işinde uzman olan güzellik uzmanlarından destek alınmalıdır. İşlemin yapıldığı ortamın steril olmasına da dikkat edilmelidir. Ayrıca kirpik lifting işlemi için uygulanacak olan solüsyonların kirpiklerin tamamına eşit bir şekilde uygulanması gerekir. Eğer eşit uygulanmaz ise kirpik aralarında kalıntılar olacaktır.

Sizin bu konu hakkında bilgi ve tecrübeleriniz yorumlarımıza bekliyoruz. Sevgiyle kalın.

0 Reviews

Write a Review

müzeyyen

Read Previous

Uzun Ömürlü Evliliklerin Püf Noktaları Nelerdir?

Read Next

Hamilelikte Mide Bulantısının Nedenleri Nelerdir?

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?