Kirpik Tipine Göre Maskara Seçimi Nasıl Yapılır?

Kirpik Tipine Göre Maskara Seçimi Nasıl Yapılır?

Maskara seçimi nasıl yapılır? Gözler kadınların bakışlarının daha çekici olmasını sağlamaktadır. Bu bakışların daha da dikkat çekici olması ve güzel görünmesi için maskara kullanılmaktadır. Ancak her kadının sorunu uygun maskara bulamamasıdır. Sürekli farklı maskara türleri denenmektedir. Ancak doğru maskarayı bulmak her zaman zordur. Maskara seçiminde en önemli unsurlardan biri kirpik türüne uygun maskara kullanılmasıdır. Bazı kadınların kirpikleri uzundur. Bunlar için uygun maskarayı bulmak çok zor değildir. Çünkü zaten uzun olan kirpikler her maskara ile uygun olabilir. Ancak kirpikleri kısa olan kişiler bu konuda her zaman sorun yaşamaktadır.

Takma Kirpik Gibi Görünen Kirpikler

Her kadının istediği doğal ama takma kirpik kadar hacimli ve uzun görünen kirpiklerdir. Kirpiği kısa ve öne doğru dik olan bayanların hacimli maskara türlerini tercih etmesi gerekir. Hacimli maskara türlerinde extra hacim veren türlerde vardır. Bunların tercih edilmesi kirpiğinize takma kirpik havası verecektir.

Kıvrık Ve Uzun Görünen Kirpikler

Kadınlar kirpiklerine kıvrım vermek için maskara yeterli gelmediğinden kirpik kıvırıcı kullanmaktadır. Ancak bu kirpiklerin kopmasına ya da dökülmesine neden olmaktadır. Kirpik kıvırıcı yerine maskara seçerken kıvrım veren maskara türü tercih edilmelidir. Kıvrım veren maskara türlerinin fırçaları daha sık ve uzundur. Fırçasını da kontrol ederek kirpiğinize uygun maskara tercih edebilirsiniz.

Hacimli Ve Tek Tek Ayrılmış Kirpikler

Maskara seçimi nasıl yapılır? Kirpiği sık olan ve uzun olan kadınlar maskara sürdüklerinde kirpikler iç içe geçer ve maskara çoğu zaman kendini belli etmez. Bu nedenle bu tür kirpiğe sahip olan kadınların maskara seçerken fırçasının daha seyrek ve kısa olmasına dikkat edilmelidir. Fırçası seyrek olan maskaralar kirpilerin tek tek ayrılmasını ve daha da belirgin olmasını sağlar.

0 Reviews

Write a Review

müzeyyen

Read Previous

Bebek Odası Dekorasyonu

Read Next

Balon Sinoplasti (Balonla Sinüzit Ameliyatı ) Nedir?

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?