Kuru Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?

kuru cilt bakımı nasıl yapılmalıdır

Kuru Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır? Cildiniz yağlı, kuru ve karma şeklinde kendini gösterir. Bu 3 ayrı cilt tipinin de bakımı ayrı şekilde yapılır ve farklı bakım tarzları ile yapılmalıdır. Oldukça hassas olan kuru cildinize bakım yaparken özenli olmalısınız ve mutlaka doğru yöntemler uygulamalısınız. Kuru cilde sahip olan kişiler ciltlerinde pullanma olduğundan şikayetçi olurlar. Bu durum can sıkıcı olabilir fakat birkaç adımı takip ederek kuru cildinize bakımınızı yapabilirsiniz.

Kuru Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Kuru Cilt Nasıl Temizlenmelidir?

Kuru cildin bakımı özenli olmalıdır. Çünkü hassas yapılıdır ve oldukça fazla neme ihtiyaç duyarlar. Mutlaka düzenli bir şekilde nemlendirmek gerekir ve ürün seçerken hassas davranmak gerekir. Cildi temizledikten ve ürün kullandıktan sonra mutlaka cilt hassas bir şekilde kurutulmalı ve nemlendirilmelidir. Bunun için doğal bir gül suyu kullanmak önerilir ve sabah akşam yüzünüzü bir pamuk yardımıyla silebilirsiniz.

Banyonun ve Nemlendirmenin Önemi

Kuru cildiniz fazla suya temas ettiğinde daha fazla kuruyabilir. Bunun için banyoda kullandığınız ürünlerin nem miktarlarının fazla olmasına dikkat ederek satın almalısınız. Sabun ve şampuanlarınız nem miktarı yüksek olmasına çok dikkat etmelisiniz. Bunun için nemlendirici özelliği olan losyonlar kullanın. Banyodan sonra kuruyan cildinize uygulayarak bu sorunun önüne geçebilirsiniz.

Kuru Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Cildinizi Korumanın Yolları

  • Soğuk havalarda cildinizi daha çok korumanız gerekir. Bunun için kalın giyinmelisiniz ve cildinizi soğuk havadan korumalısınız.
  • Çok soğuk su ve çok sıcak su kuru cilt temizliğinde önerilmemektedir. Bunun için cildinizi ılık bir suyla temizleyemeye özen göstermelisiniz.
  • Cildimize gerekli nem ihtiyacını dış etkenlerden su tüketimi ile karşılarız. Bunun için kuru cildinize yapacağınız en büyük iyilik günde 3 litre su tüketmek olacaktır. Bol su tüketerek cildinizin nem miktarının karşılanmasına yardımcı olmuş olursunuz.

Kuru Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır? konusundaki yazımız son bulurken sizlerin değerli görüşlerini ve tavsiyeleri yorumlarımıza bekliyoruz. Sevgiyle kalın.

0 Reviews

Write a Review

Derya

Read Previous

Gül Yağının Faydaları Nelerdir?

Read Next

Anne Sütü ile İnek Sütü Farkı Nedir?

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?