Lazer Epilasyon İçin 8 Önemli Tavsiye

Lazer epilasyon tedavisi

Gelişen teknoloji ile birlikte tüylerden ömür boyu kurtulmak artık mümkün. İstenmeyen tüyler belli aralıklar ile yapılan lazer epilasyon tedavisi ile ömür boyu gidiyor. Özellikle kadınlar için çok büyük bir nimet olan lazer epilasyon, bakımlı kadınların kurtarıcısı haline geldi. Peki, lazer epilasyon hakkında kafaya en çok takılan sorular ve tavsiyeler nelerdir?

Lazer Epilasyon
  • Lazer epilasyon yaptıracağınız güzellik merkezi çok önemli

Haberlerde de görüldüğü üzere birçok kötü olay mevcut. Lazer epilasyon yaptıracağınız güzellik merkezi bu konuda çok büyük önem teşkil etmektedir. Çünkü kullanılan makineler ve temizliği çok önemli. Ciltte kalıcı yanıklar oluşturabilmekte.

  • Yaptıracağınız zamanı iyi seçin

Lazer epilasyon tedavisi yaptırabilmeniz için bilindiği üzere lazere gidilmeden önce kıllar bir süre uzatılıyor. Bu durumda ise lazere gideceğiniz zamanı çok iyi belirlemeniz gerekiyor. Çünkü yaz aylarında başlarsanız tatil planlarınız yerle bir olabilir.

  • Lazer gören bölgeyi güneş ışığından koruyun

Lazer gören bölge belli bir süre normalden çok daha fazla hassas olacaktır. Bu yüzden eğer lazer gören bölgeyi güneş ışığından korumazsanız lekelenmeler ve yanmalar meydana gelebilir.

  • Doktor ile görüşmeden lazere başlamayın

Cilt tipinizi cildinizin ne kadar hassas olduğunu bilmeden epilasyon işlemine başlarsanız cildiniz zarar görebilir.

  • Herhangi bir ilaç kullanıyorsanız bunu belirtin

İçinde özellikle izotretinoin etken maddesi bulunan ilaçlar epilasyon sürecini 6 ay erteletecektir. Bu yüzden herhangi bir ilaç kullanımını uzmana belirtmenizde fayda var.

  • Lazer epilasyondan önce tüy sarartıcı madde uygulamayın

Bilindiği üzere lazer epilasyon ile siyah tüyler çok daha kolay yok edilmektedir. Lazer epilasyondan önce kullanacağınız herhangi bir tüy sarartıcı madde bu süreci olumsuz etkiler.

Lazer Epilasyon
  • Lazer uygulanan bölgeyi nemlendirin

Lazer uygulandıktan sonra en az 3 ay güneşten korunmak ve güneş kremi kullanmak gerekiyor. Fakat bunun yanında lazer uygulanan bölgeyi de krem ile nemlendirmekte fayda var.

  • Lazer uygulandıktan sonra 48 saat bölgeyi tıraş etmeyin

Lazer epilasyon tedavisi işlemi uygulanan bölge, işlem uygulandıktan sonra olduğundan çok daha hassastır. Tıraş ile bölgeyi temizlemek ise bölgeyi tahriş eder.

0 Reviews

Write a Review

çilo

Read Previous

Pirinç Maskesi Nedir?

Read Next

Enfes Biber Dolması Nasıl Yapılır?

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?