Makyaj Tazelemenin Püf Noktaları

Makyaj Tazelemenin Püf Noktaları

Makyaj tazelemenin püf noktaları nelerdir? Kusursuz bir makyaj yapmış olsanız bile 2 saat içerisinde ilk yapıldığı anda ki pürüzsüz ve canlı görünümü azalacaktır. Kaliteli ürünler ile doğru teknikleri uyguladığınız makyajınızı makyaj sabitleme spreyiyle koruma altına alabilirsiniz ancak makyajınızı tazelemeniz kusursuz bir makyaj için gerekli bir adımdır. Makyaj tazelemenin püf noktalarını sizler için derledik ve makyajınızı sabitlerken nasıl uygulamalar yapmanız gerektiğinden bahsettik. İşte makyaj tazelemenin püf noktaları;

Göz Makyajı

Göz makyajının vazgeçilmezi ürünü olan farları uygulamadan önce far bazı kullanmanızı önerebiliriz. Bu şekilde sabah yaptığınız bir göz makyajı uzun saatler dayanacaktır. Göz kalemi ve eyeliner çekmeyi seviyorsanız mutlaka bir kulak çöpü taşıyın. Bu sayede pamuklu kısımları göz altlarınıza buluşan kalem kalıntılarını temizlersiniz ve eyeliner çizginizi keskinleştirirsiniz. Göz altı kapatıcınızın bazen göz çizgilerine dolar bunun için mutlaka sabitleyici pudralar kullanmalısınız.

Ten Makyajı

Ten makyajınız için tazeleme konusu oldukça dikkat edilmesi gereken bir işlemdir. Kat kat fondöten uygulamak kötü bir görüntü oluşturacaktır. Bunun için mutlaka makyajınızın kalıcılığını artıran bir makyaj bazı kullanın ve T bölgenizde yağlanma, parlama gibi durumlar için sabitleme pudrası geçin. Böylece cildinize hafif bir makyaj etkisi vermiş olursunuz.

Dudaklar

Dudağınızda mat renge sahip bir ruj kullanıyorsanız saatler sonra tazelemek adına üst üste sürmemelisiniz bunun yerine aynı renk tonuna sahip dudak kalemi kullanın ve sadece ruj olmayan yerlerin üzerinden geçin. Eğer koyu renge sahip bir ruj kullanıyorsanız aynı işlemi burada da kullanabilirsiniz. Dudaklarınızın üzerine bir kat peçete koyun ve ardından pudralama yapın bu işlem dudaklarınızda ki rujun kalıcılığını artırmada oldukça etkili bir yöntem olacaktır. Kullandığınız ruj normal bir yapıdaysa üst üste sürebilirsiniz bu kötü bir görüntü vermez.

Yazar: Derya

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?