Makyaj Temizleyicini Kendin Hazırla


Doğal Makyaj Temizleme

Makyaj Temizleyicini Kendin Hazırla

Makyaj yaparak çekici bir görüntüye kavuşmak mümkün y sonrası? Makyajın ciltte çok kalması maalesef cildin erken yaşlanmasına ve cilt lekelerinin oluşmasına neden olur. Cildi makyajdan temizlemek adına kullanılan kozmetik ürünleri ise cildi kurutarak cilde zarar verebilmektedir. Makyaj malzemesi yağlı yapıya sahip olduğundan yine aynı yağı içeren birkaç doğal ürünle hem makyajınızı başarılı bir şekilde cildinizden temizleyebilir hem de cildinizin zarar görmesini engelleyebilirsiniz.

Aloe vera içeren arındırıcı makyaj temizleyici

Aloe vera cildi yumuşatır ve nem kazandırır. Bunun yanı sıra birçok cilt rahatsızlığına iyi gelen bu yağ ile makyajları kusursuz temizlemek mümkün. İşte aloe vera özlü makyaj temizleyicinizi oluşturmanız için yapmanız gerekenler.

1 yemek kaşığı aloe vera

2 yemek kaşığı jojoba yağı

2 damla esansiyel yağı

Tüm malzemeleri karıştırarak birbirine geçmesini sağlayın ve küçük bir tüpe karışımınızı hazır şekilde bekletin. Makyajlarınızı silerken küçük pamuk pedlerden yardım alabilirsiniz. İki hafta serin bir yerde bekleterek kullanıma devam edebilirsiniz.

Hindistan cevizi yağı içeren makyaj temizleyici

Hindistan cevizinin cilde faydasını bilmeyen yoktur. Tam bir nem kaynağı olan Hindistan cevizi yağını makyaj temizlemek için de kullanmak mümkün. İşte Hindistan cevizi yağını makyaj temizleyici olarak kullanmanız için bilmeniz gerekenler.

2 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı

1 damla bebek şampuanı

2 bardak arıtılmış su

Kâğıt havlu rulosu

Malzemelerin hepsini karıştırarak başlayın işe. Daha sonra kavanoza sığacak şekilde kesin kâğıt havlunuzu ve içerisine oturtun. Kâğıt havlunun karışımı iyice emmesini sağlayın ve kendi makyaj mendilleriniz hazırlamış olun. 20 gün kadar serin bir yerde muhafaza edebilirsiniz.

Doğal Makyaj Temizleme

Zeytinyağı ile göz makyajı temizleme

Makyaj temizlemek için en etkili yöntemlerden biri zeytinyağı kullanmaktır. Cildin makyajdan temizlenmesini sağlamakla kalmaz ve cildi nemlendirerek canlandırır.

1 yemek kaşığı zeytinyağı

1 yemek kaşığı kadar cadı fındığı

1 bardak su

10 yaprak kâğıt havlu (ikiye kesilmiş)

Karışıma hazırlamadan önce ikiye böldüğünüz kâğıt havluları kavanozuna ekleyin ve üzerine karışımı dökün. Karışımı havlunuzun tamamen emdiğine emin olun. 20 gün serin yerde saklayarak kullanmaya devam edebilirsiniz.

Yazar: müzeyyen

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?