Makyaja Yeni Başlayanlar Hangi Makyaj Malzemelerini Almalı?

Makyaj yapmaya yeni başlayacaksanız hangi ürünleri alacağınız konusunda kafanız karışıyor olabilir. Başlangıç için bazı temel ürünleri almanız yeterli olacaktır. Makyaj yapma konusunda tecrübe kazandıkça ürün sayınızı çoğaltabilirsiniz. Makyaja yeni başlayanların temel olarak alması gereken ürünler şunlardır:

Nemlendirici/Makyaj Bazı

Makyajınızın düzgün durmasını istiyorsanız cildinizi makyaj öncesinde mutlaka nemlendirmeniz gerekir. Cildinizi nemlendirmek için nemlendirici kremler kullanabileceğiniz gibi makyaj bazı da kullanabilirsiniz. Cilt tiplerine göre farklı makyaj bazı çeşitleri bulunur. Örneğin gözenekli bir cilde sahipseniz hem cildinizi nemlendiren hem de gözeneklerinizi küçülten bir makyaj bazına yönelebilirsiniz.

BB Krem/Fondöten

Fondöten ciltteki kusurları örten ve ciltteki ton eşitsizliklerini gideren bir üründür. Bunun yanı sıra makyaj için güzel bir zemin oluşturur. Makyaja yeni başlayanlar fondöten alırken ince yapılı olmasına dikkat etmelidir. İnce yapılı fondötenleri cildinize daha rahat uygulayabilirsiniz. Daha hafif bir ürün istiyorsanız da BB kremlere yönelebilirsiniz. BB kremler ciltteki kusurları pek fazla kapatmasa da cilt tonunuzu eşitleyecektir.

Maskara

Maskara göz makyajının vazgeçilmez ürünleri arasında yer alır. Kullanacağınız maskara kirpiklerinizi daha uzun ve dolgun hale getirerek gözlerinize dramatik bir hava katar. Fiber kıllar içeren maskaralar ile daha iyi bir sonuç elde edebilirsiniz. Maskara uygulaması yaparken maskarayı göz kapağınıza değdirmemeye dikkat etmeniz gerekir. Bu yüzden eliniz alışana kadar maskarayı pek fazla kirpik diplerinize yaklaştırmamalısınız.

Ruj

Makyaja yeni başlayanlar koyu renkli ve mat rujlardan kaçınmaları gerekir. Çünkü bu tarz rujlar dudağa zor uygulanır ve hataları daha çok belli ederler. Nude tonlarındaki rujlara yönelebilirsiniz. Dudağınıza ruj sürmeden önce dudağınızı nemlendirmeniz gerekir. Rujun dudağınızda daha iyi durmasını istiyorsanız da haftada bir kere dudak peelingi yapabilirsiniz.

0 Reviews

Write a Review

Joker

Read Previous

Cinsellik Bedeni ve Beyni Nasıl Etkiliyor?

Read Next

Pirinç Suyunun Saça Faydaları Nelerdir?

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?