Maya Maskesi ile Cilt Bakımı

Maya Maskesi ile Cilt Bakımı 

Doğal maske tarifleri arasında ilk sırada yer alan maya maskesi cildi yenileyerek genç görünüm bürünmesini sağlamaktadır. Karma ve yağlı ciltler de farklı etkiler bırakan maya maskesi, kuru ciltler de de farklı etkiler göstermektedir. Ölü derinin ciltten atılmasına sağlayarak kırışıklara karşı savaş açan maya ile hayal edilen cilde ulaşmak mümkün. 

 Doğal maskeler de aranan en önemli özellik maskenin cilde nem verebilmesidir. Maya maskesi cildi onarırken aynı zamanda nem dengesini de korumaktadır. Maya maskesi bu etkilerinin yanı sıra cilt hastalıklarından da kurtulmaya yardımcı olmaktadır. Deride dökülme, egzama, kabarma gibi birçok cilt hastalıklarının tedavisinden de kullanılmaktadır. Kullanımı bu kadar geniş olan maya maskesinin mutlaka düzenli olarak uygulanması gerekmektedir. Maya maskesi ile cilt bakımı uygulaması birçok cilt ürününü geride bırakarak tüm etkileri sağlamaktadır. 

Maya Maskesinin Cilde Faydaları 

  • Kuru ciltler de oluşan pullanma ve kabarmalara çözüm sunan maya maskesi bu özelliği ile kuru ciltlere istenilen çözümü sunmaktadır. 
  • Yağlı ciltler de daha çok görülen akne problemlerine çözüm sunan maya maskesi düzenli kullanımda ciltteki lekeleri yok etmektedir. Maya maskesi ile cilt bakımı yapılabildiği gibi cilt problemleri ile de savaşılmaktadır. 
  • Cildin yağ oranını azaltarak doğal nem dengesini korumaktadır. 
  • Sivilce ve akneler için en etkili maskeler arasındadır. Maya ve süt ile sivilce maskenizi hazırlayabilirsiniz. 1 yemek kaşığı maya içerisine bir miktar süt eklenir ve krem kıvamına gelmesin sağlanır, temizlenen yüze fırça yardımı ile sürülerek 20 dakika beklenir. Bu karışımı 2 güne 1 olacak şekilde uygulayarak akne oluşumunu hem engellemiş hem de halı hazırda bulunan aknelerden kurtulmuş olacaksınız. 
  • Maya maskesinin sütün yanı sıra yoğurt ile de uygulamak mümkün. Özellikle kuru ciltlere önerilen bu maske ile cildin yoğurt sayesinde nem dengesini korumasına yardımcı olmuş olacaksınız. 1 yemek kaşığı yoğurt ile aynı miktarda maya karıştırılarak temiz cilde uygulanır. 20 dakika bekledikten sonra cilt ılık su ile durulanır. Kuru ciltler bu maskeyi uygulayacaksa mutlaka tercih ettikleri bir nemlendirici kremi maskeyi uyguladıktan sonra yüzlerine masaj yaparak uygulamalıdırlar. Maya maskesi ile cilt bakımı yaparak mayanın mucizevi etkilerinden yararlanabilirsiniz. 

0 Reviews

Write a Review

Derya

Read Previous

2019 Dekorasyon Trendi: Ahşap 

Read Next

Çocuklarda Mahremiyet

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?