Özel Gecelerde Makyaj Nasıl Yapılmalıdır?

Özel Gecelerde Makyaj Nasıl Yapılmalıdır?

Kadınlar için her ayrıntının önemli olduğu özel geceler vardır. Bu gecelerde giyimden aksesuara, makyaja kadar her detay dış görünüş için oldukça önemlidir. Özel gecelerde sadece güzel giyinmek yeterli değildir. Her açıdan tarz ve güzel olmak için giyilen kıyafete göre yapılan makyajda en önemli detaylar arasındadır. Kusursuz olmak için geceye uygun makyaj yapılması en önemli unsurdur. Peki bu gecelerde doğru makyaj nasıl olmalıdır? İşte bu aşamada ilk unsur makyajın nasıl yapılacağı değil kullanılacak olan malzemedir. Kullanılan malzemelerin mutlaka cilde uygun olmasına seçilen tonların kıyafete uygun olmasına dikkat edilmelidir.

Makyajı asıl öne çıkaran yapımındaki ince detaylardır. Bu detaylarda kullanılan makyaj fırçalarından gelir. Her kadının yaptığı genel olarak makyaj fırçalarının amacı dışında kullanılmasıdır. Allık ile pudra sürülebilir. Ancak allık ile pudra sürülmesi makyajın cilde oturmasını öne çıkmasını engeller. Bu nedenle malzemeler kullanılırken amacına uygun kullanılmalıdır.

Özel Gecelerde Makyaj Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Özel gece makyajlarının her zaman abartılı olması gerektiği şeklinde bir ön yargı hakimdir. Ancak bu çok yanlış bir yargıdır. Her zaman sadelik daha çekici olmak demektir. Bu nedenle olabildiğince sade ama çekici bir makyaj yapılmalıdır. Makyajın çekici olmasında en önemli unsur ince detay dokunuşlardır. Göz makyajında mutlaka eyeliner kullanılmalıdır. Ancak göze olabildiğince ince çekilmelidir. Sonrasında kirpiklere dikkat çekilmelidir. Özel gecelerde uzun gösteren takma kirpikler kullanılması her zaman gözlerin daha çok ön plana çıkmasını sağlar. Bu nedenle mutlaka kullanılmalıdır. Makyaj tamamlandıktan sonra en önemli unsur elbette kullanılacak olan rujdur. Ruf seçimi en son yapılmalıdır. özel gecelerde her zaman fazla parlak olmayan ve pastel rujlar tercih edilmelidir.

Yazar: müzeyyen

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?