Pürüzsüz Bacaklar İçin Tavsiyeler

Pürüzsüz bacaklar için tavsiyeler,

Pürüzsüz bacaklar için tavsiyeler, Yaz aylarının gelmesi ile birlikte kadınların bacaklarında oluşan pürüzler büyük sorun haline gelmektedir. Bacaklarda ister istemez tüylerin çıkışına bağlı olarak pürüzler oluşmaktadır. Bu pürüzleri ortadan kaldırmak ya da azaltmak için epilasyon yaparken bazı unsurlara dikkat etmek gerekir. Epilasyon sonrası oluşan kızarıklıklar pürüz oluşmasına neden olan etkenler arasındadır.

Pürüzsüz bacaklar için tavsiyeler,

Epilasyon İşlemini Ağda İle Yapın

Bacaklarda çıkan tüyleri ağda ile almak biraz acı veren bir yöntem olsa da bacakların daha pürüzsüz olmasını sağlamaktadır. Ayrıca bacaklarda batık oluşmasını engellemektedir. Batık oluşmaz ise bacaklarda daha az pürüz olmaktadır. Sıcak ağda epilasyon işleminde tercih edilmemelidir. Sıcak ağda ciltte tahrişler bırakmaktadır. Bu nedenle soğuk ya da ılık ağda ile epilasyon pürüzsüz bacaklara sahip olmanızı sağlayacaktır.

Pürüzsüz bacaklar için tavsiyeler,

Batık Tüyleri Çıkarmaya Çalışmayın

Bacaklarda yanlış yöntemler ile yapılan epilasyon sonucunda batıklar oluşmaktadır. Batık dışarıdan bakıldığında çok net görülebilmektedir. Bunları çıkarmaya çalıştıkça daha da yüzeye çıkacak ve çıkarma aşamasında da cilt tahriş olacaktır. Bu da bacaklarda pürüz oluşmasına neden olacaktır. Bu nedenle batıkları çıkarmak yerine işin uzmanı olan güzellik salonlarına giderek batıkların çıkarılması için epilasyon yaptırmanız daha uygun olacaktır.

Pürüzsüz bacaklar için tavsiyeler,

Bacaklarınıza Kese Uygulayın

Bacaklara kese uygulanması gözeneklerin açılmasına ve cilt içerisinde bulunan batıkların çıkmasına yardımcı olacaktır. Bu nedenle banyoda bacaklarınıza mutlaka kese uygulayın. Düzenli olarak kese uygulandığında hem gözenekler açılacak hem de bacaklarınız pürüzsüz bir görünüm kazanacaktır.

Pürüzsüz bacaklar için tavsiyeler,

Bacaklarınıza Masaj Yapın

Pürüzsüz bacaklar için tavsiyeler, banyoda bacaklarınıza masaj yapmanız cildinizi rahatlatacak hem de selülit oluşmasına engel olacaktır. Özellikle zeytinyağı gibi cildinizi rahatlatacak ve nemlendirecek yağlar ile masaj yapmayı tercih etmeniz gerekmektedir. Zeytinyağı ciltteki ölü derinin azalmasına ve cildin rahatlamasına da yardımcı olacaktır. Aynı zamanda bacaklarınızın pürüzsüz olmasına sarkmaların azalmasına yardımcı olacaktır.

0 Reviews

Write a Review

müzeyyen

Read Previous

Evliliklerin Bitmesine Sebep Olan 4 Faktör

Read Next

Mersin’in Gözdesi Tantuni Nasıl Yapılır?

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?