Pürüzsüz Bir Cilt İçin 5 Doğal Yöntem

Pürüzsüz bir cilde sahip olmak özellikle kadınlar için oldukça önemlidir ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak için birçok yöntem bulunur. Piyasada bulunan bakım ürünlerinin hem pahalı hem de kimyasal içerikli olması kadınları doğal yöntemler uygulamaya itmiştir. Evde doğal ürünler kullanarak hazırladığınız karışımlar sayesinde cildinizin daha sağlıklı bir görünüme kavuşması mümkündür. Aşağıda bulunan 5 doğal yöntemi inceleyerek size en uygun olanını belirleyip cilt bakımınızı yapabilirsiniz.

1. Zerdeçal Maskesi

Zerdeçal, sivilceleri ve sivilce lekelerini yok etme konusunda fazlasıyla etkilidir. 1 yemek kaşığı zerdeçalı biraz su ile karıştırarak maske haline getirebilirsiniz. Yaptığınız maskeyi sivilcelerinizin üzerine uygulayıp 5-10 dakika bekletebilirsiniz. Bu sayede sivilcelerinizde kısa süre içerisinde azalma olacaktır. Eğer hassas bir cilde sahipseniz bu maskeyi öncelikle cildinizin ufak bir bölümünde denemeniz faydalı olacaktır.

2. Bal Mucizesi

İnsan sağlığına olumlu etkileriyle ön plana çıkan bal, cilt için de oldukça yararlıdır. Bal cildinizi nemlendirerek daha pürüzsüz görünmesine yardımcı olur. Balı elinizle ya da bir fırça yardımıyla yüzünüze uygulayıp 15-20 dakika bekletip ardından da ılık bir su ile yıkayabilirsiniz. Maskeyi haftada 1 defa uygulamanız yeterli olacaktır.

3. Domates Maskesi

Domates, içerisinde bulunan antioksidan maddeler sayesinde cildinizi derinlemesine temizler. Domates maskesini yapmak için öncelikle bir adet domatesi blenderdan geçirmelisiniz. Bu sayede elde ettiğiniz domates suyunu cildinize sürüp bir gece boyunca bekletmelisiniz. Domates maskesinden sonra cildiniz kuruyabileceği için sabah uyandığınızda cildinize nemlendirici bir ürün uygulamanız gerekir.

4. Doğal Tonik

Elma sirkesi ile hazırlanan tonikler hem cildi temizler hem de nemlendirirler. Toniği hazırlayacağınız şişenin dörtte birine sirke, geri kalan kısmına ise su koyarak kendi toniğinizi hazırlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra gül suyunu da cildinizde tonik olarak kullanabilirsiniz. Gül suyunun aynı zamanda nemlendirici etkisi de bulunmaktadır.

5. Karbonat Maskesi

Diş beyazlatmasıyla bilenen karbonat, cilt bakımında da kullanılmaktadır. 1 çay kaşığı karbonat ile 1 yemek kaşığı yoğurdu karıştırarak karbonat maskesini hazırlayabilirsiniz. Maskenin krem kıvamına gelip karbonatın topak topak kalmaması gerekir. Hazırladığınız maskeyi cildinizde 10 dakika bekletin ve ardından ılık su ile yıkayın. Karbonat maskesi ciltte peeling etkisi yarattığı için siyah noktalarda azalma sağlayarak cildinizi daha pürüzsüz hale getirir.

0 Reviews

Write a Review

Joker

Read Previous

Pirinç Suyunun Saça Faydaları Nelerdir?

Read Next

Sakinleştirici Etkisi Yaratan Besinler Nelerdir?

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?