Selülit Giderici Kahve Maskesi Nasıl Yapılır?

kahve maskesi nasıl yapılır

Kahve maskesi nasıl yapılır? Kahve peeling etkisi gören doğal maske tariflerinin ana malzemesi haline gelmiş durumda. Yapısı sayesinde cilde baskı uygular ve cildin ölü hücrelerden temizlenmesini sağlar. Kahve maskesi ile yapacağınız bu masaj hareketleri kısa sürede selülit sorununuzdan kurtulmanızı sağlayacak. Şimdi tarifimize nasıl uygulandığına geçebiliriz.

kahve maskesi nasıl yapılır

Kahve Maskesinin Hazırlanışı

  • Filtre şeklinde aldığınız kahveyi un kıvamına getirin ve içerisinde kullandığınız bir vücut kremini ekleyiniz. Hazırlanan maskeyi sabah ve akşam uygulayın. Burada önemli olan uygulamayı düzenli yapmaktır mutlaka sabah ve akşam uygulamalısınız.
  • Maskenizi masaj yaparak uygulayın ve kuruduktan sonra yine masaj hareketleri ile vücudunuzdan çıkarın.
kahve maskesi nasıl hazırlanır

Nasıl Uygulanmalıdır?

  • Selülit olan bölgeye masaj yaparak yavaş yavaş dağıtmalısınız. Kahvenizin un şeklinde olması gerekmektedir. Bu şekilde dağılmaz ve topraklanma yapmaz.
  • Selülit olan bölgeye ağırlık vererek masaj yapmalısınız.
  • Masaj işlemini bitirdikten sonra streç film ile bölgenizi sarın. Yaklaşık 1 saat boyunca beklemesini sağlayın.
  • Bekledikten sonra durulamak için sabun da kullanabilirsiniz. Cildinize iyi gelen içeriğe sahip sabunları kullanmanız etkiyi artıracaktır. Haftada 2 kez uygulamanız yeterli olacaktır.
  • Kahve maskesine ek olarak bol su tüketin ve streç film sardıktan sonra selülit giderici hareketler yapın.

Selülit Giderici Maskenin Sonuçları

Kahve maskesi nasıl yapılır cevabını öğrendiğimize göre sonuçlarına geçebiliriz. Kahve birçok rahatsızlığa iyi gelen insan vücuduna etkisi oldukça yararlı olan bir besindir. Bu yararı göz önünde bulundurarak uzmanlar tarafından tüketilmesi sık sık önerilmektedir. Özellikle kadınlar ciltlerine kahve telvesi sürerek sivilce sorunları ile başa çıkmaktadırlar. Kahvenin bu denli bir etkisi varken selülit için kullanılan bu yöntemi mutlaka denemelisiniz. Özellikle selülit problemi için yapılan birçok cerrahi operasyon mevcuttur. Kısa sürede alınan sonuçlara karşılık eğer sabırlı bir şekilde uygulama yaparsanız ve egzersizlerle süslerseniz maskenizi ameliyata gerek kalmadan selülit probleminiz ile savaşabilirsiniz.

0 Reviews

Write a Review

Derya

Read Previous

Güneşten Nasıl Korunulur?

Read Next

Bronz Ten Makyajı Nasıl Yapılır?

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?