Tarçının Sivilceler Üzerindeki Mucizevi Etkisi 

Tarçının Sivilceler Üzerindeki Mucizevi Etkisi  

Tatlılar üzerine serpilerek kullanılan tadı ve kokusu harika tarçın. Mutfaklarda baharat olarak kullanılan tarçın birkaç malzeme ile bir araya gelerek cilde inanılmaz etkiler vaat ediyor. Bal ve tarçın karışımını tüketerek birçok hastalığa şifa bulmak mümkün. Bu özelliğinin yanı sıra cildi rahatlatan ve sivilce problemi ile savaşmaya yardımcı olan tarçın cilde etkisi ile mucizeler yaratmaktadır. Tarçının sivilceler üzerinde ki mucizevi etkisi bunun yanı sıra kırışıklık görünümünü de azaltarak hayali kurulan cilde kavuşturmaktadır. 

Ciltteki Bakterilerle Savaşır 

Tarçın ve bal maskesi cildi zararlı bakterilerden arındırarak temizlemektedir. Bal tek başına antioksidan özelliği göstererek cildi beyazlatmaktadır. Ölü hücrelerin ciltten atılmasını sağlayarak dokuların yenilenmesine yardımcı olan mucizevi maske doğal yüz maskelerinin başında gelmektedir. Bal ve tarçın birleşerek güçlü bir antioksidan kaynağı oluşturmakta ve ciltte ki bakteriler ile savaşmaktadır. 

İltihap kurutucu 

Cildimizde yağlı hücrelere tıkanarak sık sık sivilce oluşumu gözlemlenir. Sivilce oluşumu tıpkı yüzde olduğu gibi omuz, sırt ve göğüsler de oluşabilmektedir. Sivilceler leke bırakabildiği gibi iltihaplı şekilde de görülür. Sivilcenin yüzden yok olmasını sağlamak için öncelikle iltihabı kurutmak ve yayılmasını engellemek gerekir. Tamda burada tarçın istenilen etkiyi vererek sivilce daha iltihaplı halinde iken onunla savaşarak çoğalmasına engel olmaktadır.  

Sindirim Sistemini Düzenler 

Ciltte istenmeyen akne ve lekelerin çıkmasında ki en büyük etken beslenme de yapılan yanlışlıklardır. Sindirim sistemin de yaşanan problemler vücudumuza giren besinlerin uzun süre orada kalmasına sebebiyet verir. Yağlı besinler tüketildiğinde ve uzun süre vücutta kaldığında cilt üzerinde olumsuz etkiler doğuruyor. Tarçın sindirim sistemini düzenlediği için sivilce oluşmadan önlem alınmasını sağlıyor.  

Tarçın ve Bal Maskesi 

1 kaşık bal ve 1 kaşık tarçın bir kaba koyularak kıvam alana kadar karıştırılır. Karışım hazırlandıktan sonra yüz temizleme jeli veya sabun yardımı ile cilt temizlenir ve durulanır. Temiz cilde maske bir fırça yardımı ile uygulanır ve 20 dakika beklenir. Kuruduğundan emin olunan cilt masaj hareketleri ile maskeden temizlenerek havlu peçete yardımı ile kurulanır. Maskeyi hafta da 3 kez uygulayabilirsiniz. Maskeyi uyguladıktan sonra nemlendirmek gerekmektedir. Tarçın maskesi cilde yanma hissi verebilir ve daha sonrasında kızarık kalabilir. Ancak bu kızarıklık geçicidir ve mutlaka gece uygulanmalıdır. 

0 Reviews

Write a Review

Derya

Read Previous

Metobolik Sendrom Nedir?

Read Next

Çikolata Kisti Nedir? (Endometriozis)

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?