Tırnak Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Tırnak bakımı nasıl olmalıdır?

Tırnak bakımı nasıl olmalıdır?

Tırnak Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Tırnak bakımı nasıl yapılmalıdır? Tırnaklarımıza düzenli olarak manikür ve pedikür uygulamaları yaptırırız ve bu hem tırnak sağlığınız için hem de güzel görünmesi için önemli bir rutinimizdir. Gün içerisinde mikropları en çok maruz kalan bölgemiz tırnaklarımızdır ve bakımına dikkat etmemiz gerekir. Bu yüzden sadece bu uygulamalar ile değil evde doğal bir şekilde de tırnak bakımı yaparak tırnaklarımızın sağlıklı ve güzel görünmesini sağlayabiliriz.

Evde Tırnak Bakımı

Tırnak Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Tırnak bakımı denilince akla ilk gelen işlem hiç şüphesiz oje sürmektir. Ancak bu bakım çok kapsamlı düşünülmelidir. Özellikle yeteri kadar alınmayan vitaminler sonucu tırnaklar daha çabuk kırılır ve sağlıklı bir şekilde uzamaz. Bu yüzden beslenmemize de dikkat etmeliyiz. Beslenmemize dikkat ettikten sonra yapacağımız ilk adım her ay düzenli bir şekilde tırnak bakımımızı profesyonel ellere teslim etmek olacaktır. Bunun dışında evde kendi doğal bakımımıza devam edebiliriz.

Tırnak bakımınızı evde yapmak istiyorsanız mutlaka tırnak bakımınız için gereken tüm malzemelere sahip olmalısınız. Bunun için törpü, tırnak makası ve el kremine ihtiyacınız olacaktır.

Tırnak Bakımında Doğal Uygulama

Tırnak Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Tırnak bakımı nasıl yapılmalıdır sorusunda son bölüme geldik. Tırnak bakımınız için edindiğiniz malzemeler hazırsa artık tırnak bakımınıza geçebiliriz. Öncelikle bir kaba ne çok sıcak ne de çok soğuk olmayacak şekilde su koyalım ve ellerimizi suda bekletelim. Bu işlem tırnaklarımızın yumuşayarak daha rahat törpülenmesine ve tırnak kenarlarında bulunan etlerin daha rahat çıkmasına olanak sağlayacaktır. Kabınızın içerisinde birkaç damla limon da sıkabilirsiniz. Daha sonra ellerinizi şekline göre törpüleyerek şekil vermelisiniz. Kreminizi sürmeden önce sevdiğiniz renkte bir oje sürebilirsiniz. Tırnaklarınız ince ve uzunsa kenarlardan törpüleyebilir kısa ve kalın ise oval şekil verebilirsiniz. Tırnak bakımınız aslında evde yapılabilecek pratik bir bakım türüdür. Daha güzel ellere sahip olmak için tırnaklarınıza gerekli özeni göstermelisiniz.

0 Reviews

Write a Review

Derya

Read Previous

Para Harcamadan Nasıl Stil Sahibi Olunur?

Read Next

Nasıl Siyah Noktalara Son Verelir?

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?