Yağlı Ciltler İçin Maske Tarifleri

Yağlı cilt bakımı

Yağlı cilt maskesi

Yağlı ciltler için bakım önerilerimiz Cilt tipinize uygun maske uygulamak cilt sorunlarınızla savaşmanız için önemli bir faktördür. Yağlı bir cilde sahipseniz cildinize uygulayacağınız maskeleri daha özenle seçmeniz gerekmektedir. Yağlı ciltlerin en çok şikayetçi olduğu durumlar T bölgelerinin sürekli parlaması ve bundan kaynaklı cilt lekelerinin ve siyah noktalarının bir türlü sona ermemesidir. Yağlı ciltlere en uygun maskeleri sizler için bir araya getirdik. Tamamen doğal ürünlerden oluşan maske tariflerimiz;

Yumurta Beyazı ile Yağlı Cilt Maskesi

yumurta maskesi
  • Yumurtanın beyazını ayırın ve temizlendiğinden emin olduğunuz yüzünüzü uygulayın. Yaklaşık olarak 10 dakika bekledikten sonra yüzünüzü yıkayın ve nemlendirin.
  • Yumurta beyazını birkaç damla limon sıkarak aynı şekilde yüzünüze uygulayabilirsiniz. Bu şekilde cildiniz sıkılaşır ve lekelerin rengi açılır.

Limon ile Yağlı Cilt Bakımı

limon maskesi
limon maskesi
  • Ciltte oluşan yağı emen limon bu yönü ile yağlı ciltlerin vazgeçilmezin malzemesidir. Yarım limonun suyunu sıkarak pamuk yardımı ile yüzünüze sürün. 10 dakika bekledikten sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Limon uygulamasını her akşam yatmadan önce uygulamalısınız.
  • 1 çay kaşığı bal ile birkaç damla limonu karıştırın ve krem kıvamı almasını sağlayın. Ardından temizlenmiş yüzünüze uygulayın. Bu maske hem cildinizin yağını emecek hem de nemlendirme etkisi verecektir haftada 2 kez uygulayabilirsiniz.

Elma ve Kayısı ile Yağlı Cilt Bakımı

  • 1 adet kırmızı elma
  • 4 adet kayısı
  • Kayısı özellikle sivilceler üzerinde etkili bir besin olarak bilinir. Çoğu uzman doğal maske arayanlara kayısı ile yapılan maskeleri tavsiye etmektedir. Bu maskemizin de içerisinde yer alan kayısı hem yağlı cilt bakımı için ideal bir maske hem de akne problemleri için bir çözüm görevi görüyor. Uygulanışı da oldukça pratik. Yapmanız gereken elma ve kayısıyı püre kıvamına getirmek ve temizlenmiş yüzünüze uygulamak. Uyguladıktan 20 dakika sonra cildinizi temizleyerek nemlendirebilirsiniz. Etkili sonuçları gözlemlemek için hafta 2 kez uygulamalısınız.

Karbonat Limon ve Yoğurt Maskesi

karbonat maskesi
karbonat maskesi
  • Yağlı ciltler için en sık uygulanan ve en etkili sonuçların aldığı maskemiz. Yapılması gereken 1 çay kaşığı karbonat birkaç damla limon ve 1 yemek kaşığı yoğurdu karıştırarak karışımı temiz cilde uygulamaktır. 15 dakika bekledikten sonra cilt maskeden yumuşak hareketlerle çıkarılır ve cilt nemlendirilir.

Yağlı ciltler için bakım önerilerimiz bu şekilde. Etkili sonuçlar almak için mutlaka düzenli bir şekilde uygulamalısınız. Maskelerimiz tamamen doğal içerikli olduğu için cildinizin ihtiyaç duyduğu nemi karşılayacaktır. Yeni maske önerilerimizde görüşmek üzere. Sevgiyle kalın…

0 Reviews

Write a Review

Derya

Read Previous

Karaciğer Yağlanmasının Belirtileri Nelerdir?

Read Next

Güçlü Antioksidan Kaynağı Enginarın Faydaları

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?